Vieno aukšto gyvenamojo namo statybos aiškinamasis raštas


Įvadas. Konstrukcinė dalis. Pastato konstrukcinė schema ir planinis – tūrinis sprendimas. Sklypo planas. Pastato konstrukcijos. Kolonos. Pamatai. Sienos. Stogas. Langai ir durys. Grindys. Inžinerinė pastato įranga. Išvados. Literatūra.

Tikslas - suprojektuoti vieno aukšto gyvenamąjį namą, kad jis atitiktų pastatui keliamus reikalavimus (funkcionalumo, estetikos, techninius ir ekonominius). Statyba numatoma Marijampolės mieste. Pastatas yra skirtas gyventi keturių asmenų šeimai.

Projektuojamas vieno aukšto gyvenamasis namas bus statomas Marijampolėje, Karaliaučiaus gatvėje. Pastato ilgis 11,5 m , o plotis 15 m. Pastato aukštis 4,2m. Pagrindinis įėjimas į namą iš gatvės pusės. Gyvenamojo namo numatytos patalpos:

Patalpų vėdinimui skirtas vienas kanalas , kadangi pastatas tik vieno aukšto. Oras į patalpas patenka per languose esančias orlaides ir oro kondicionierius.

Į statomą gyvenamąjį namą numatoma atvesti vandentiekį , kuris teiks šaltą vandenį. Pastate bus įrengtas kieto kuro katilas patalpų šildymui, kurio pagalba bus apšildomas pastatas ir gaunamas šiltas vanduo. Pastatas bus prijungtas prie vietinės nuotekų sistemos, bus įvesta elektra.

Projektuojamo pastato sklypas – Lietuvos Respublikoje, Marijampolėje - miestas pietų Lietuvoje. Lietuvos teritorijos paviršių daugiausia dengia nuosėdiniai, nuotrupinės kilmės gruntai. Apie 57proc. teritorijos dengia priesmėliai ir priemoliai (jie yra: stiprūs gruntai, geras pagrindas pastatams). Apie 10proc. dengia daug silpnesni priemoliai ir moliai, apie 32proc. įvairios kilmės smėliai.

Didžioji teritorijos dalis bus apželdinta veja. Namo galiniame kieme netoli prie terasinių grindų dangos bus iškastas ir įrengtas baseinas. Sklypas bus aptvertas 2.5m medine tvora, kad būtu išlaikytas privatumas.

Projektuojamo namo terasinių langų laikančios konstrukcijos yra gelžbetonio kolonos, gaminamos iš C30/37 klasės betono, armuojamos paprastąja armatūra. Pirmosios kolonos ilgis ir plotis yra 490mm, o antrosios ilgis 300mm, plotis 490mm, aukštis 2,3 metro.

Pamatai – tai vienas iš pagrindinių pastato elementų, kurie išlaiko pastato formą, tvirtumą ir nuo pamatų priklauso pastato ilgaamžiškumas.

Pastato pamatai – pamatų blokai. Pamatai po išorinėmis laikančiomis sienomis įgilinami – 1,78m, o po vidinėmis laikančiomis sienomis – 1,16m žemiau žemės paviršiaus.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 206 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1671 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Vieno aukšto gyvenamojo namo statybos aiškinamasis raštas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vieno aukšto gyvenamojo namo statybos aiškinamasis raštas. (2015 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vieno-auksto-gyvenamojo-namo-statybos-aiskinamasis-rastas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:41
×