Vieno kambario butų rinkos tyrimas Kauno mieste


Įvadas. Vieno kambario butų savybių įtaka vertei. Vieno kambario butų vietovės įtaka vertei. Gyvenamųjų namų savybių įtaka kainai. Gyvenamojo namo ploto įtaka vertei. Gyvenamojo namo šildymo tipo įtaka vertei.

Darbo tikslas: ištirti vieno kambario rinką Kauno mieste

Darbo uždaviniai:

1. Surinkti informaciją apie parduodamus vieno kambario butus Kauno mieste,

Pagal pateiktą užduotį suradau trisdešimt, vieno kambario butų Kretingos mieste, skelbimų, kuriuos išanalizavau ir suskirstęs pagal buto savybes pateikiau į lentelę (1.1.)

Nekilnojamas turtas yra nepajudinamas ir jo geografinės buvimo vietos pakeisti neįmanoma. Dėl to pardavėjas negali parduoti nekilnojamojo turto ten, kur paklausa yra didesnė. Pirkėjas taip pat yra apribotas tik tokia nekilnojamojo turto pasiūla, kokia yra jo pasirinktame rajone. Būtent dėl fiksuotos buvimo vietos nekilnojamo turto kainą ir pajamas, gaunamas iš jo stipriai veikia išorinės jėgos – oro, vandens tarša, triukšmas, nepageidaujami, asocalūs kaimynai, įvairūs naudojimo apribojimai. Net ir labai panašių nekilnojamojo turto objektų vertė gali labai skirtis dėl jų padieties.

Gyvenamųjų namų kaina už 1 m2

Iš diagramos 2.1 matome jog daugiau nei 50 % visų surastų butų kurie parduodami Kauno mieste kaina svyruoja nuo 1550 - 2500 Lt/m2. Galime teigti jog tai vidutinė vieno kambario butų kaina Kaune. Tačiau yra ir tokių butų kurių kaina nesieka 1500 Lt/m2 arba viršyja 3000 Lt/m2, tokia kainų pusiasvyra lemia gyvenamoji padėtis bei kiti veiksniai.

Butų būklė pagal jų išsilaikymą

Iš 2.2 diagramos matome jog Kaune daugiausiai parduodami sutvarkyti ir įrengti butai. Mažiausiai į rinką įtraukiama namų, kurie yra po remontų darbų arba ka tik pastatytų. Kur kas mažiau parduodamų butų kuriems reikalinga dalinė apdaila ,ar pilnas remontas.

Kaune galima rasti butų kurie yra pradavinejami toje pačioje gatvėje ir jų būklė pagal išlaikyma skiriasi. Kaip pavyzdį išskyriau po du butus iš dviejų skirtingų gatvių t.y. suremontuotą ir nesuremontuotą palyginau kainos atžvilgiu 2.3 diagramoje.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1898 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Vieno kambario butų rinkos tyrimas Kauno mieste
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vieno kambario butų rinkos tyrimas Kauno mieste. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vieno-kambario-butu-rinkos-tyrimas-kauno-mieste.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:19
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo