Vieno kambario butų rinkos tyrimas


Įvadas. Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai. Bendrosios nuostatos. Nekilnojamojo turto rinkos identifikavimas. Nekilnojamojo turto paklausa. Nekilnojamojo turto pasiūla. Vieno kambario butų rinkos tyrimas tauragės mieste 2014 metais. Parduodamų butų vietos įtaka kainai. Parduodamų butų ploto įtaka kainai. Parduodamų butų būklės, namo tipo, statybos metų bei aukšto, kuriame yra butas įtaka Kainai. Parduodamų butų papildomų patalpų įtaka kainai. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Nekilnojamojo turto rinkos išskiriamos į keletą platesnes rinkas dėl skirtingų nekilnojamojo turto tipų, reikmių, motyvų, vietos ir t. t.

atsižvelgiant į: buto namo vietą, namo statybos metus, buto plotą, pardavimo kainą, aukštą bei būklę,

Darbo tikslas – atlikti butų rinkos tyrimą Tauragės mieste 2014 metais.

Surinkti duomenis apie parduodamus vieno kambario butus Tauragės mieste 2014 metais;

Loreta ŠvažėVieno kambario butų rinkos tyrimas Tauragės mieste 2014 m.

Skirtingai nei kitos prekės ir paslaugos, nekilnojamasis turts gali turėti alternatyvų panaudojimą arba alternatyvius vartotojus. Išanalizavus duomenis apie potencialius pirkėjus, galima išskirti tam tikrus rinkos segmentus pagal jų norus, poreikius, galimą mokėti kainą. Paskui reikia ištirti, ar nekilnojamojo turto savybės yra patrauklios potencialiems pirkėjams ir pirkėjams iš kitų rinkos segmentų.

Produktyvumo analizė yra viena iš pagrindinių maksimalaus ir geriausio panaudojimo dalių, nes ji identifikuoja skirtingo panaudojimo galimybes. Remiantis šia analize bei ištyrus konkuruojančio nekilnojamojo turto pasiūlą bei paklausą ir absorbcijos lygį, galima nustatyti objekto maksimalų ir geriausią panaudojimą.

Nėra vienos universalios procedūros ar sudėtinių dalių, atliekant rinkos tyrimus, kadangi kiekvienu atveju ji gali būti atliekama skirtingiems tikslams. Galima identifikuoti dvi pagrindines rinkos analizės kryptis arba mokyklas(1 pav).

proceso esmė yra nekilnojamojo turto objektas ir jo vertės nustatymas. Antroji rinkos tyrimų kryptis daugiau paplitusi tarp rinkos analizės specialistų, pirmiausia tiriančių esamas rinkos sąlygas, o tik vėliau pereinančių prie nekilnojamojo turto objekto savybių. Tačiau reikia pažymėti, kad nors tyrimų eiga ir yra šiek tiek skirtinga, tačiau šiose dviejose kryptyse praeinami tie patys rinkos tyrimų etapai.

Rinkos analizė padalina rinką į tam tikrus segmentus pagal rinkos dalyvių norus ir lūkesčius. Rinkos dalyviai gali būti pirkėjai, pardavėjai, nuomininkai, nuomotojai, investuotojai, plėtros specialistai ir t.t. Todėl reikia nustatyti, kokie rinkos dalyviai bus suinteresuoti analizuojamu nekilnojamojo turto objektu. Rinkos dalyvių veiksmai yra veikiami jų norų ir lūkesčių apie nekilnojamojo turto panaudojimą ir galimą gauti naudą. Pagal šias charakteristikas rinkos segmentavimas atskiria potencialius objekto naudotojus ar rinkos dalyvius nuo kitų.

Norėdamas identifikuoti nekilnojamojo turto objekto rinką, vertintojas analizuoja šiuos veiksnius:

Nekilnojamojo turto savybės (užimtumas, galimi rinkos dalyviai, pastatų konstrukcijos kokybė, dizainas ir patogumai)

Analizuojant pasiūlą, reikia surasti konkuruojančius, panašius į vertinamą nekilnojamąjį turtą objektus ir surinkti duomenis apie juos. Konkuruojantis nekilnojamasis turtas gali jau esantys rinkoje objektai ir statomu panašūs nekilnojamojo turto objektai. Vertintojas taip pat turėtų nustatyti ir projektuojamus bei planuojamus statyti ar griauti objektus. Duomenys gali būti surinkti iš duomenų bankų, analizuojant leidimus statybai, detaliuosius ir bendruosius planus, apklausiant plėtros specialistus, analizuojant vietovę asmeniškai ir pan.

Surinkti duomenys rodo, kad daugiausia siūlomų parduoti vieno kambario butų yra J. Tumo-

Lemiamas ir pats svarbiausias kriterijus, renkantis butą, yra jo kaina. Šiai dienai dažniausiai nekilnojamas turtas yra įsigyjamas būsto paskolos dėka. Tai yra finansinė atsakomybė prieš banką ir būtent bankas, išanalizavęs potencialaus pirkėjo mokestines galimybes, nusprendžia, kokio dydžio paskolą yra įmanoma gauti.

Analizuojamų objektų kaina svyruoja nuo 4000 eurų iki 21000 eurų, atitinkamai kvadratinio metro kaina – nuo 190.47 €/m2 iki 583.33 €/m2 . Vidutinė 1 kvadratinio metro kaina – 386.9 eurų.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 272 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4808 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julius
  • Vieno kambario butų rinkos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vieno kambario butų rinkos tyrimas. (2017 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vieno-kambario-butu-rinkos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:52
×