Vientaktis ir dvitaktis lygintuvas


Kuo skiriasi nuolatinės srovės galios keitiklio lygintuvo ir inverterio darbo režimai? Koks lygintuvas vadinamas vientakčiu ir koks dvitakčiu? Kokios šešios pagrindinės lygintuvo eksploatacinės charakteristikos? Kas yra ventilio laidumo kampas, komutaciniai, ne komutaciniai laiko intervalai? Koks valdymo kampo kitimo diapazonas VN vienfazėje nulinėje ir TN trifazėje nulinėje. Kodėl vienfazio tiltelio (VT) schemoje reikia vienu metu įjungti du tiristorius? Kodėl TT trifazio tiltelio schemoje, įjungiant tiristorius siaurais impulsais, kiekvieno.


Keitiklio lygintuvo darbo režimas charakterizuojamas elektrinės galios perdavimu iš elektros šaltinio į apkrovą. Įtampos transformatoriaus antrinės apvijos momentinė įtampos kryptis sutampa su ventilių anodinės srovės kryptimi. Šiuo atveju elektros šaltinis veikia, kaip kintamosios srovės elektros energijos generatorius, o apkrovos nuolatinės srovės ir įtampos kryptys priešingos ir ši apkrova yra elektrinės galios vartotojas.

Keitiklis gali pereiti dirbti ir inverterio režime, kuris apibūdinamas elektrinės galios perdavimu iš apkrovos į elektros šaltinį. Dabar apkrova veikia, kaip kintamosios srovės elektros energijos generatorius, o transformatoriaus antrinė ir tuo pačiu magnetiškai susieta pirminė apvijos – elektrinės galios vartotojas

Vientakčiais laikomi lygintuvai, kurių transformatorių antrinėje apvijoje teka vienos krypties srovė vieną kartą per kintamosios įtampos periodą.

Dvitakčiams priskiriami lygintuvai, kuriuose transformatorių antrinės apvijos kiekvienoje fazėje srovė skirtingomis kryptimis teka du kartus per kintamosios įtampos periodą.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (618 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Vientaktis ir dvitaktis lygintuvas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vientaktis ir dvitaktis lygintuvas. (2019 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vientaktis-ir-dvitaktis-lygintuvas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 22:07
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo