Vienuolis. Kaimas ir jo žmonės A.Vienuolio apsakyme "Arkliavagio duktė"


A.vienuolis arkliavogio dukte. A.vienuolis arkliavagio duktė.

Kaimas ir jo žmonės A. Vienuolio apsakyme "Arkliavagio duktė". A. Vienuolis rašė nuoširdžiai ir paprastai. Jo kūryboje nesutiksime modernistinių krypčių atgarsių. Rašytojas mums liko liaudiškas ir savitas. Pats buvo kilęs iš kaimo, todėl gerai suprato kaimo žmonių gyvenimą. Visus savo atsiminimus surinko į knygą "iš mano atsiminimų". "arkliavagio duktė" -viena tos knygos dalelė.

A. Jo kūryboje nesutiksime modernistiniø krypčių atgarsių. Visus savo atsiminimus surinko į knygą iš mano atsiminimų . arkliavagio duktė -viena tos knygos dalelė.

A. Vienuolis apsakyme pavaizdavo 20a. Pradžios Lietuvos kaimą, nepaliestą miesto civilizacijos, tamsų, turintį savus įstatymus. Kaimas to meto žmogui buvo svarbus dalykas, nes būtent jame prabėgdavo visas žmogaus gyvenimas, džiaugsmai ir kančios. Rašytojas aprašo savo gimtinę užuožerius.

Per ištisas dienas kaimiečiai dirba žemės ūkio darbus. Trumpomis žiemos dienomis darbo būdavo nedaugIki pietų vyrai eidavo klojimo šiečkos pjauti, kratinio kratyti, moterys triūsdavo gryčioje . Po pietų vyrai apsiliuobdavo, o moterys pamelždavo karves. Vakarais moterys verpdavo, plėšydamos paukščių plunksnas, vyrai sukdavo pančius, virves vydavo. Tiesa, naktį apeidavo tvartus ir patikrindavo, ar kur vagies nebūta. Laisvalaikiu vieni pas kitus nueidavo. Miegodavo ilgai, nes daug darbų neturėjo. Kas sekmadienį daugelis kaimo gyventojų važiuodavo į bažnyčią. Žmonės būdavo labai religingi. Taip rašytojas atsimena savo motiną: atsikėlusi ji tuojau nedegdavo balanos, o, apsigaubusi kailinėliais, klaupdavosi prie užšalusio lango ant suolo ir, baisiai žiovaudama ir čežėdama rožančium ir brotsvomis, kalbėdavo savo rytmetinius poterius. vienuolis nešneka apie tai, ar visi tikrai tikėjo į dievą, ar tik atbarbendavo maldas, galvodami, jog tai reikalinga. Tačiau buvo ir nenaudėlių.

žmonių tarpusavio santykiai buvo labai draugiški. Vieni kitiems padėdavo įvairiuose darbuose. Bet vagių, girtuoklių kaimynai neapkęsdavo.

A.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (724 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žydronė
  • Vienuolis. Kaimas ir jo žmonės A.Vienuolio apsakyme "Arkliavagio duktė"
    10 - 3 balsai (-ų)
Vienuolis. Kaimas ir jo žmonės A.Vienuolio apsakyme "Arkliavagio duktė". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienuolis-kaimas-ir-jo-zmones-apsakyme-arkliavagio-dukte.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 17:10
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo