Vienuolynai viduramžiais


Vienuoliai viduramziais. Kokia buvo vienuoliu veikla. Vienuolynu veiklos viduramziais.

Įvadas. Vienuoliškojo gyvenimo pradžia. Vienuoliai. Vienuolių ordinai. Dominikonai. Pranciškonai. Išvados. Literatūra.

Pirmosios vienuolijos atsirado IV amžiuje Vakarų Europos teritorijose, Italijos, Galijos ir Ispanijos žemėse. Pradžioje tai buvo nedidelės vienuolių bendruomenės, kurių vienintelė paskirtis buvo melstis atsiribojant nuo viso materialaus pasaulio. Jie gyveno asketišką gyvenimą, pilnai atsidavę Dievui. Vienuolijos per visą Viduramžių istoriją užimdavo labai svarbia vietą šalia Bažnyčios.

Vėlyvųjų Viduramžių laikais, nuo XI a. būdingas bruožas yra neturto sąjūdis ir naujo tipo ordinai bei elgetaujančių vienuolių ordinai.

Esant silpnai popiežiaus įtakai ir valdžiai Europoje, įtaką pamažu perema vienuolijos. Kaip pabrėžia daugelis istorikų, kiekvienai Bažnyčios epochai, Bažnyčios krizės metu, buvo reikalingi tam tikri judėjimai. Viduramžiais dažniausiai tai buvo naujų vienuolijų judėjimai ar popiežiaus reformos. XI – XII amžiai Europoje, tai sunkios Vakarų Bažnyčios krizės amžiai.

Šio darbo tikslas: apžvelgti pirmųjų vienuolynų atsiradimą, jų priežastis, vienuolių gyvenimą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1679 žodžiai)
  • Saulė
  • Vienuolynai viduramžiais
    10 - 3 balsai (-ų)
Vienuolynai viduramžiais. (2014 m. Rugpjūčio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienuolynai-viduramziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:16
×