Vienvaldiškumo ir kolegialumo principų taikymas ir derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje


Vienvaldiškumo principas. Kolegialumo principas. Kolegialiai. Vienvaldiskumo ir kolegialumo principas. Kolegialus reikšmė.

Vienvaldiškumo ir kolegialumo principų taikymas ir derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje. Įvadas. Vienvaldiškumo ir kolegialumo derinimo principo reikšmė. Kolegialumo ir vienvaldiškumo principų derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje viešojo administravimo subjekto samprata ir reikšmė. Kolegialios ir vienvaldžios institucijos. Kolegialumo ir vienvaldiškumo principų derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vienvaldiškumo derinimo su kolegialumu principas yra priskiriamas prie pagrindinių administracinės teisės principų, kurie turi svarbia socialinę organizacinę reikšmę, yra įtvirtinami teisės aktuose, todėl jų privalu laikytis valstybės valdžios subjektams savo veikloje. Kolegialumo ir vienvaldiškumo principas reguliuoja viešojo administravimo subjektų veiklą priimant tam tikrus sprendimus. Svarbiausi sprendimai turi būti priimami kolegialiai, o kiti, ne tokie svarbūs – vienasmeniškai. Šie principai yra atskleidžiami įvairių institucijų veikloje, jų privalomą pobūdį atskleidžia tai, kad jie yra nustatomi teisės aktuose, institucijų nuostatose. Šio principo taikymas ir derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje atsiskleidžia nagrinėjant viešojo administravimo subjektų veiklą, įstatymus, kurie nustato jų veiklą, paskirtį, uždavinius ir tikslus.

Šiame darbe, siekiant atskleisti vienvaldiškumo ir kolegialumo principo taikymą ir derinimą viešojo administravimo subjektų veikoje, bus aptariama jo svarba ir vieta administracinės teisės principų sistemoje, viešojo administravimo subjektų samprata ir reikšmė, kolegialios ir vienvaldžios valstybės institucijos, šių principų taikymas ir derinimas.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 261 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (3049 žodžiai)
  • Olga
  • Vienvaldiškumo ir kolegialumo principų taikymas ir derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje
    10 - 2 balsai (-ų)
Vienvaldiškumo ir kolegialumo principų taikymas ir derinimas viešojo administravimo subjektų veikloje. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienvaldiskumo-ir-kolegialumo-principu-taikymas-ir-derinimas-viesojo-administravimo-subjektu-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:59
×