Viešasis administravimas ir jo turinys


Įvadas. Viešojo administravimo samprata. Viešojo administravimo esmė. Viešojo administravimo sritys. Administracinis reglamentavimas. Vidaus reglamentavimas. Viešųjų paslaugų teikimo administravimas. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Darbo tikslas. Išanalizuoti viešojo administravimo esmę ,turinį.

Administravimo terminas daugeliui gana nesuprantamas ir gal net visai negirdėtas reiškinys. Išties sunku nustatyti šios sąvokos esmę ir analizė galimybes, visų pirma neišsiaiškinus ir neaptarus, ką ši sąvoka reiškia.

Vienas iš pagrindinių viešąjį administravimą reglamentuojančių įstatymų, kurio yra laikomasi- Viešojo administravimo įstatymas. Šis įstatymas suteikia prielaidas įgyvendinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatą.

Kiekvienas dalykas turi savo esmę, ėsmė glūdi pačiame dalyke, tai pirmiausia, norint išmanyti viešojo administravimo sritį, privalu žinoti jo esmę. Taigi, esmė pagrindinis, svarbiausias ko nors dalykas, turinys, be kurio kiekvienas daiktas ar sąvoka prarastų reikšmę.

Visuomet, ką darytume, veiktume, visur glūdi esmė, nes kam daryti be esmės? Todėl, ir viešajame administravime yra svarbu, nes koks viešasis administravimas be esmės? Kam jis tuomet reikalingas? Prieš kuriant kažką reikia apgalvoti srities, daikto ar šiaip kažko esmę. Taigi remiantis viešojo administravimo įstatymų, viešojo administravimo esmė įgyvendinti teisės aktus ir įstatymus, kurių pagalba būtų galimas lengvesnis administracinių sprendimų priėmimas ir įgyvendinimas, viso to administracinio sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo spektro kontrolė, tam tikrų paslaugų teikimas remiantis teisės aktais, įstatymais ir t.t.,vidaus administravimas.

Subsidiarumas-   viešojo administravimo subjektų sprendimai privalo būti priimami ir sprendžiami, įgyvendinami tik tam tikru viešojo administravimo sistemos pakopa, kuriuose jie yra efektyvesni ir naudingesni.

Remiantis viešojo administravimo įstatymu, viešojo administravimo subjektai, vadovaujasi šiais 11 pateiktų principų, kuriais vadovaujasi savo veikloje:

Taigi, norint tinkamai išmanyti viešąjį administravimą, būtina žinoti jo sudedamąsias dalis, tokias kaip principai, esmė turinys ir t.t. Kiekvienas viešoje įstaigoje dirbantis asmuo t.y. valstybės tarnautojas privalo žinoti Viešojo administravimo įstatymą, kuris supažindina su visa būtina informacija, be kurios viešasis administravimas būtų bevertis.

Viešąjį administravimą gana sunku vienareikšmiškai apibrėžti, nes jis apima platų veiklos ir subjektų spektrą.Šiandien dienai, ne visi tinkamai supranta dar viešąjį administravimą, dauguma teigia, kad tai „biurokratija“, „nevaldoma jėga“ ir t.t. Tačiau visa tai tik bevertės kalbos, nes šiuo metu, viešasis administravimas yra pažengęs savo srityje ir negalima teigti, kad tai tiesiog tai, kas buvo prieš 20 metų ar daugiau.

Andriuškevičius A., Paškevičienė L.Viešojo administravimo teisiniai pagrindai.Vilnius, 2011;

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3057 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Viešasis administravimas ir jo turinys
    10 - 7 balsai (-ų)
Viešasis administravimas ir jo turinys. (2015 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesasis-administravimas-ir-jo-turinys.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 15:50
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo