Viešasis administravimas kaip socialinis mokslas


Viešojo administravimo santykis su kitais mokslais. Viešasis administravimas kaip akademinė disciplina. Viešojo administravimo raida.


Viešasis administravimas- tai palyginus neseniai susiformavusi studijų kryptis, kurios formavimuisi įtaka darė ne viena pasaulio valstybė. Viešasis administravimas yra labia svarbi kiekvienos demokratinės valstybės dalis.

Šio referato tikslas – aptarti viešąjį administravimą kaip socialinį mokslą ir jo santykį su kitais socialiniais mokslais. Taip pat aptarti viešojo administravimo raidą bei patį viešąjį administravimą kaip akademinę discipliną.

Ilgą laiką viešasis administravimas buvo suprantamas kaip atskira mokslo šaka, tačiau jis buvo vadinamas ne viešojo administravimo mokslu, bet tiesiog administravimo mokslu, kurį sudarė viešojo administravimo mokslinė disciplina, viešoji politika ir administracinė teisė.

Dėl šios priežasties galima išskirti tris svarbiausias mokslo šakas, dariusias bei darančias įtaką viešojo administravimo mokslui.

Politikos mokslai. (Politologija (taip pat politikos mokslas arba politikos mokslai) yra socialinis mokslas nagrinėjantis politikos teoriją ir praktiką, aprašantis ir analizuojantis politines sistemas ir politinį elgesį. Terminas kilo iš senosios graikų kalbos žodžio polis - „miestas, valstybė“, išvestinis žodis politikos tarp kitų reikšmių turi ir piliečio, dalyvaujančio sprendžiant miesto-valstybės reikalus, prasmę.) Šiuolaikinėse demokratinėse valstybėse dauguma piliečių domisi valstybės gyvenimu ir turi savo nuomonę apie valstybės viešuosius reikalus. Viešasis administravimas kaip viešųjų valstybės sprendimų įgyvendinimo būdas yra labai glaudžiai susijęs su politikos mokslais. Viešojo administravimo struktūrą lemia valstybės istorinės bei geografinės aplinkybės, valstybės kultūros išsivystymo bei konstitucinės sąrangos ypatybės. Politikos mokslai kaip neatskiriama viešojo administravimo dalis labiausiai akcentuojama prancūzų viešojo administravimo mokyklos modelyje.

Nors išsskiriami tik trys svarbiausi mokslai darę įtaką viešajam administravimui, tačiau viešojo administravimo mokslo formavimuisi bei raidai taip pat nemažą įtaką turi socialiniai, kultūriniai, istoriniai veiksniai, organizacijų turimi žmogiškieji ištekliai ir daugybė kitų faktorių.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1546 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elena
  • Viešasis administravimas kaip socialinis mokslas
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešasis administravimas kaip socialinis mokslas. (2016 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesasis-administravimas-kaip-socialinis-mokslas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 06:04
×