Viešasis administravimas Suomijoje


Įvadas. Viešojo administravimo veikimas suomijos respublikoje. Viešojo administravimo struktūra. Aukščiausios valstybinės valdžios institucijos. Parlamentas. Respublikos prezidentas. Vyriausybė. Valstybės administravimas ir centrinės valdžios. Ministerijos. Valstybės vietinėss valdžios. Regioninės administracijos. Reformos projektas regioninės valstybės administracijos (alku). Regioninių narių administracinės įstaigos. Vietos valdžios institucijos ir savivaldybių bendradarbiavimas. Vietinės valdžios užduotys ir administravimas. Kitos savivaldos. Provincijos-autonomijos alandų salos. Autonomija bažnyčių ir religinių bendruomenių. Universitetai. Netiesioginė valstybės administracija. Teismai. Išvados.

Viso darbo metu buvo siekiama pateikti Suomijos Respublikos viešojo administravimo veikimą valstybės viduje, išsiaiškinti viešojo administravimo struktūrą, jį sudarančias valstybines valdžios institucijas, administravimo sistemas, vietos savivaldas bei kt.

Suomijos valstybės viešasis administravimas turi plačią atsakomybę už pagrindinių paslaugų teikimą piliečiams. Vietos valdžios institucijos turi stiprią savivaldą grindžiama demokratijos vietos lygmeniu ir priimant sprendimus, ir teisę rinkti mokesčius.

Dėl Suomijos valstybės tarnybos reformų buvo diskutuojama kelis dešimtmečius, o jos prasidėjo tik praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio pabaigoje valstybės tarnautojų mažinimu. Suomijos valstybės tarnyba ir jos veikla visą laiką buvo griežtai nustatyta ir centralizuotai valdoma. Reformos buvo nukreiptos valstybės veiksmingumo linkme. Siekta, kad personalo politika būtų formuojama konkurencingumo, racionalumo ir valdžios galių decentralizavimo pagrindais.

  • Viešasis administravimas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2752 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Viešasis administravimas Suomijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešasis administravimas Suomijoje. (2012 m. Rugsėjo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesasis-administravimas-suomijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:00
×