Viešasis administravimas „Vilniaus miesto socialinės paramos centras“ įstaigoje


Viešojo administravimo referatas. Įvadas. Vilniaus miesto socialinės paramos centro analizė. Vieta savivaldybės struktūroje. Teisinis veiklos pagrindas, finansavimas. Funkcijų analizė. Struktūra. Vilniaus miesto SPC veiklos analizė. Veiklos problemos. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Dauguma SPC dirbantys socialiniai darbuotojai atlieka visas funkcijas, priskirtas socialinei sferai ir nespeja aprėbti visų socialiai remtinų asmenų, kuriems reikalinga pagalba. Tad labai svarbu ne tik Vilniaus mieste, bet ir kitose savivaldybėse, seniūnijose ženkliai didinti socialinių darbuotojų etatų skaičių.

Būtina stengtis plėtoti ir gilinti SPC darbuotojų kompetenciją įvairių nemokamų mokymų, konsultacijų, susitikimų su įvairių sričių specialistais keliu. Tai leistų pakelti SPC darbuotojų kvalifikaciją ir sudarytų sąlygas tapti stipresnėms pačioms organizacijoms. Socialinės paramos centrui reikia stengtis perimti kuo daugiau valstybės ir savivaldybių funkcijų įvairiose srityse, nes tai būtų jų funkcionavimo užtikrinimo veiksnys. Tai taip pat leistų užtikrinti ir pastovų, reikiamą finansavimo šaltinį. Reikia skatinti piliečių, dalyvaujančių SPC veikloje, įtraukimą ir tai padėtų nagrinėti iškilusias problemas. Tai padėtų giliau išnagrinėti klausimo esmę bei efektyviai priimti optimalų sprendimą, tokiu būdu pasiekiant abipusę naudą. Tik tokiomis priemonėmis galime pasiekti efektyvesnės kovos su socialine nelygybe rezultatų bei ženkliai sumažinti Lietuvos statistinius rodiklius socialinėje sferoje, kurie jau ne tik Europos fone atrodo labai gėdingi.

Viešasis administravimas „Vilniaus miesto socialinės paramos centras“ įstaigoje. (2014 m. Balandžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesasis-administravimas-vilniaus-miesto-socialines-paramos-centras-istaigoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:45