Viešasis kalbėjimas kursinis darbas


ĮVADAS Viešasis kalbėjimas. Viešosios kalbos apibrėžimas Viešoji kalba. Viešosios kalbos sampra. Viešųjų kalbų rūšys ir stilius. Viešosios kalbos dalys. Pradžios ir pabaigos reikalavimai pradžia. Kas tinka pradžiai. Gera pradžia Penki principai gerai pradėti.

Viešosios kalbos kompozicija yra autoriaus rastos medžiagos - faktų, pavyzdžių, citatų, skaičių, taip pat jo galvoje įsižiebusių minčių bei argumentų išdėstymas tokia tvarka, kokia jis tikisi geriausiai paveikti auditoriją. Paprastai buvo nagrinėjamos penkios sudedamosios viešosios kalbos dalys:

Šiuolaikinės viešosios kalbos kompozicijos pamatas - laikytis pagrindinės minties krypties tarsi kompaso, susieti su ja visą medžiagą, nuosekliai pereiti nuo vienos dalies prie kitos, derinti jų proporcijas, sulieti vieną mintį su kita, neužgriozdinti kalbos tuo, kas nereikalinga, atsižvelgti į turinio ir formos vienove, suderinti intelektinius ir emocinius elementus. Išvardytus dalykus diktuoja tam tikri kompozicijos principai - sudedamoji retorikos principų dalis..

Pradėkite konkrečiu pavyzdžiu, palyginimu, sukrečiančiu vaizdu.

Atsisveikinkite šiltai, padėkokite auditorijai už dėmesį.

Apibendrinant mano kursinį darbą, galiu teigti, kad viešosios kalbos parengimas ir pats jos sakymas reikalauja nemažo pasiruošimo šioje srityje ir tam tikrų teorinių ir praktinių žinių, kurias aš ir nagrinėjau darbo metu. Viešoji kalba yra puikus būdas išdėstyti įvairias temas, supažindinti auditoriją su jums rūpimais ir aktualiais klausimais. Tačiau būnant „scenos naujoku“ tai padaryti nėra taip lengva, reikia žinoti tam tikras parengimo ypatybes, kurios sudaro pagrindinę mano kursinio darbo dalį. Rinkdama informaciją sužinojau daug naudingų patarimų, kuriuos galėsime pritaikyti ateityje.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Viešasis kalbėjimas kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Viešasis kalbėjimas kursinis darbas. (2016 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesasis-kalbejimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 00:11
×