Viešasis transportas Lietuvoje


Transporto referatas.

Įvadas. Apie viešąjį transportą Lietuvoje. Priemiestinių maršrutų viešasis transportas. Miestų viešasis transportas. Tolimojo susisiekimo viešasis transportas. Viešojo transporto lengvatos. Viešojo transporto problemos. Retas kursavimas ir informacijos stygius. Klimpimas į skolas ir brangstančios biletų kainos. Konkurencija. Viešojo transporto perspektyvos. Nauja biletų sistema. Tam tikrų įmonių nuolaida keleiviams. Viešojo transporto atsinaujinimas. Tinklapio idėja. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Taigi šio darbo tikslas: išsiaiškinti viešojo transporto veikimo principus, problemas ir alternatyvas.

Darbo objektas: viešasis transportas.

Darbo uždaviniai:

Lietuvoje, pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos 1997-04-15 įsakymą Nr. 130 „Dėl leidimų vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais išdavimo ir naudojimo taisyklių, keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių ir keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais - taksi taisyklių patvirtinimo", viešasis transportas skirstomas į miesto, priemiestinius ir tolimojo susisiekimo maršrutus. Miestuose ir priemesčiuose dažniausiai kursuoja: autobusai, mikroautobusai, greitieji autobusai, taksi, maršrtuniai taksi. Į tolimojo susiekimo viešajį transportą įtraukiami ir troleibusai, traukiniai bei keltai.

1.1 Priemiestinių maršrutų viešasis transportas

Miestų tipo maršrutų organizavimu ir kontroliavimu rūpinasi teritorijos savivalda - miesto ar rajono savivaldybė. Mieste, kaip ir priemiesčiuose vyrauja tas pats viešasis transportas: taksi, mikroautobusai, autobusai. Didžiuosiuose Lietuvos miestose prie viešojo transporto priskiriami ir troleibusai, greitieji autobusai, maršrutiniai taksi.

Biletai: Lietuvoje įprasta, kad miestų viešajame transporte galiotų vienkartiniai ir terminuotieji bilietai. Jų kaina yra vieninga kelių vežėjų maršrutuose. Pavyzdžiui autobusu didžiuosiuose Lietuvos miestuose vienakrtinio bileto kaina 0,70 eurų, terminuoto bileto (1 mėnesiui) 23,17 eurų. Miestų viešojo transporto bilietams visoje Lietuvoje taikomos lengvatinės nuolaidos, numatytos LR Susisiekimo ministerijos parengtame Transporto lengvatų įstatyme. 

1.3 Tolimojo susisiekimo viešasis transportas

3.1 Retas kursavimas ir informacijos stygius

3.2 Klimpimas į skolas ir brangstančios biletų kainos

4.2 Tam tikrų įmonių nuolaida keleiviams

3. Nors viešasis transportas ir susiduria su daugybę problemų, tačiau turi ir daugybę perpektyvumų: nauja biletų sistema, tam tikrų įmonių nuolaida keleiviams, tinklapių idėja, transporto atsinaujinimas. Šios perspektyvos padės viešojo transporto sistemai veikti efektingiau ir pelningiau.

  • Transportas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Grėta
  • 12 puslapių (2344 žodžiai)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 44 KB
  • Viešasis transportas Lietuvoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Viešasis transportas Lietuvoje. (2016 m. Kovo 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesasis-transportas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 22:08