Viešasis transportas


Referatas apie transporta. Referatai apie transporta. 73-ojo mikro taksi tvarkarastis vilniuje. Vilniaus viesasis transportas referatas. Viešasis transportas referatas. Viesasis transportas referatas 3. Viesasis transportas kursinis. Viesasis transportas raida. Kursiniai viesasis transportas. 73-ojo autobuso maršrutas.

Vilniaus miesto bendro naudojimo transporto sistema ir jos problemos, problemų sprendimo būdai, referatas. Vilniuje bendro naudojimo transportą sudaro: troleibusai, autobusai, taksi automobiliai ir maršrutiniai mikroautobusai. Smulkiau aptarsiu dvi pagrindines transporto rūšis, tai yra troleibusai ir autobusai. Šiuo metu bendro naudojimo transporto sistemoje, Vilniaus mieste dirba 2 didžiausi vežėjai. Tai UAB „Vilniaus troleibusai“ ir UAB „Vilniaus autobusai“. Darbo dieną į 20 troleibusų ir 75 autobusų maršrutus išvažiuoja 259 troleibusai ir 252 autobusai. šeštadieniais atitinkamai 131 troleibusas ir 113 autobusų, sekmadieniais ir švenčių dienomis 124 troleibusai ir 120 autobusų. Viešojo transporto keleiviams, o ypač į miestą atvykusiems svečiams, būtų sunku susiorientuoti maršrutų raizgalynėje, jei nebūtų maršrutų žemėlapių ir schemų. Ir jų yra labai įvairių. Dažniausiai naudojami maršrutų žemėlapiai. Tai įprasti žemėlapiai su gatvių ir upių pavadinimais, kitais svarbiais orientyrais ir ženklais, padedančiais greičiau susiorientuoti mieste. Viešojo transporto žemėlapių paskirtis - padėti kuo greičiau rasti tinkamiausią kelionės maršrutą.

Vilniuje bendro naudojimo transportą sudaro: troleibusai, autobusai, taksi automobiliai ir maršrutiniai mikroautošiuo metu bendro naudojimo transporto sistemoje, vilniaus mieste dirba didžiausi vežėjai. Tai uab  vilniaus troleibusai  ir uab  vilniaus autobusai . Darbo dieną į 20 troleibusų ir 75 autobusų maršrutus išvažiuoja 259 troleibusai ir 252 autobusai. Šeštadieniais atitinkamai 131 troleibusas iilgiausias troleibuso maršrutas yra 11-asis į antakalnis–kalvarijų g. –karoliniškės–pašilaičiai . Jo ilgis 18,8 km, troleibusas šį atstumą nuvažiuoja per 65 min.

Trumpiausias troleibusų maršrutas - 5-asis žirmūnai–stotis (8,0 km). Šį atstumą troleibusas nuvažiuoja per 34 min.

Daugiausia (28 troleibusai) važiuoja 19 maršrutu pašilaičiai–konstitucijos pr. –anmažiausiu intervalu važinėja 2, 7, 16, 19 maršrutų troleibusai. Vidutinis pirmasis troleibusas (2011 05) išvyksta į reisą darbo dienomis. 40 val. Ryto, o paskutinis grįžta. 11 val. Nakties. Šeštadieniais išvyksta. 54 val. , o sekmilgiausias – 20-asis autobusų maršrutas žemieji paneriai–mūrinė vokė–elektrinė–lazdynai  (20,1 km). Šį atstumą autobusai nuvažiuoja per 40 min.

Trumpiausias – 67-asis autobusų maršrutas parko g. –kalno g. (5,7 km). Šį atstumą autobusai nuvažiuojamažiausiu intervalu važinėja 7,10, 22, 24, 26, 40, 47, 53 ir 74 maršrutų autobusai. Vidutinis kiekvieną dieną autobusai pradeda važiuoti miesto maršrutais 3:27 val. Ryto ir baigia 00:51 val. Nakties. Naktiniai maršrviešojo transporto keleiviams, o ypač į miestą atvykusiems svečiams, būtų sunku susiorientuoti maršrutų raizgalynėje, jei nebūtų maršrutų žemėlapių ir schemų. Ir jų yra labai įvairių. Schemos įprastai naudojamos specialiam, fiksuotam transportui. Pvz. Autobusams, troleibusams. Schemoms būdinga tai, kad jose yra kuo mažiau pašalinės informacijos: gatvių ir upių, miesto objektų pavadinimų. Schemoje svarbiausia - stotelės ir maršrutai. Viešojo transporto schemų paskirtis - padėti kuo greičiau susiorientuoti tarp maršrutų ir rasti žmonės linkę dažniau naudotis nuosavu transportu, o tai parodo ir valstybės politikos padarytas klaidas - automobilio išlaikymas per pigus, lyginant su keliones kaina viešuoju transportu. Jei keleivių ir toliau mažės, nesikeis politikų požiūris, tai viešojo transporto įvaizdis tik prastės, nes sumažėjus pajamoms, bus sunku išlaikyti dažną kursavimą, patogų maršrutų tinklą ir kokybiškas paslaugas, o tuo pačiu vis labiau mažės keleivių skaičius.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 3951 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (874 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Viešasis transportas
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešasis transportas. (2011 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesasis-transportas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:32
×