Viešbučių paslaugų kainų analizė trijų žvaigždučių viešbučiuose Vilniaus mieste


Įvadas. Turizmas ir viešbučių verslas. Viešbučių istorija. Pirmieji viešbučiai Lietuvoje. Viešbučiai ir jų klasifikavimas. Viešbučių klasifikavimas. Žvaigždžių skaičius. Viešbučių teikiamos paslaugos. Airinn Vilnius hotel teikiamos paslaugos. Comfort Vilnius hotel teikiamos paslaugos. Tilto hotel teikiamos paslaugos. Viešbučių paslaugų kainų palyginimas. Kambarių kainų palyginimas viešbučiuose. Teikiamų paslaugų kainų palyginimas. Išvados. Naudota literatūra.


Temos aktualumas. Išaugęs poreikis keliauti, noras pažinti kitas šalis ir jų kultūrą lėmė sėkmingą turizmo plėtra, taipogi ir viešbučių verslo klėstėjimą, žmonės vis dažniau keliauja ir apsistoja viešbučiuose, todėl palyginti trijų žvaigždučių viešbučių paslaugų kainas Vilniaus mieste ypač aktualu, kad galėtume įvertinti kaip skiriasi kainos trijų žvaigždučių viešbučiuose priklausomai nuo įsikūrimo vietos.

Darbo tikslas – palyginti Vilniaus mieste esančių trijų žvaigždučių viešbučių paslaugų kainas pagal tam tikrą įsikūrimo vietovę.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti viešbučių klasifikavimą;

Išanalizuoti viešbučių teikiamas paslaugas;

Palyginti trijų viešbučių paslaugų kainas Vilniaus mieste.

Darbo struktūra: Kursinį darbą sudaro įvadas ir 4 skyriai: Taip pat išvados, naudotos literatūros sąrašas. Darbo apimtis yra 17 puslapių.

Išvažiuojant iš savo aplinkos ribų, tarkime atostogauti, žmonės renkasi viebučius, už kuriuos moka tam tikrą kainą, šiuo metu viešbučių pasirinkimas labai gausus, nuo labai pigiu iki labai brangių ir prabangių, tai priklauso nuo žmogaus galimybių ir norų.

Pirmieji viešbučiai pasaulyje atsirado daugiau kaip prieš tūkstantį metų iki Kristaus gimimo – Egipte, Graikijoje, Romoje ir Rytų kraštuose. Tarp imperijų, didžiųjų miestų sparčiai besivystanti prekyba įtakojo pirmųjų viešbučių atsiradimo priežastis. Pirmieji viešbučiai kūrėsi prie didžiųjų kelių sankryžų. Jų atsiradimui turėjo įtakos kelių tesimas, kelių tinklo didėjimas.

Viešbučiuose apsistodavo vežėjai, kurjeriai, valstybės tarnautojai, pirkliai. Besivystant prekybai didžiuliai karavanai su prekėmis keliavo Artimųjų Rytų, Vidurinės Azijos, Užkaukazės keliais. Tuose keliuose ir kūrėsi „pastovio kiemai“, „channos“, „karavan sarajai“ – tai dabartinių viešbučių pirmtakai. Labiausiai nakvynės namų tinklas buvo išplitęs Romos imperijos teritorijoje. Romėnai daug keliavo po Romos imperiją, taip pat kelionės link Egipto piramidžių buvo labai populiarios.

Pirmuosius valstybinius tų laikų viešbučius Europoje įkūrė Romos imperatorius Oktavianas 63 m. pr. M. e. – 14 m. e. M. didžiuosiuose Romos imperijos keliuose. Paprastai viešbučiuose buvo įkurdinami pakelėse bei miestuose ir kaimuose apie 40 km atstumu vieni nuo kitų, maždaug iki vienos dienos vežėjo kelio. Šis tinklas apėmė Mažąją Aziją ir Galiją. Pirkliai, prekybininkai ir kiti keliaujantys paprasti žmonės niekada nebuvo apgyvendinami kartu su valdžios tarnautojais ir pasiuntiniais. Tai turėjo didelę įtaką apgyvendinimo įstaigų kokybei. Įstaigose, kur apsistodavo aristokratai ir valdžios tarnautojai buvo statomos pagal visas architektūros meno taisykles ir jose buvo siūlomas pagal tuos laikus platus teikiamų paslaugų spektras. Tavernose ir nakvynės namuose, skirtuose žemesnių luomų keliautojams, buvo siūlomos minimalios apgyvendinimo ir poilsio paslaugos. Dažniausiai keliautojai miegodavo ant šieno, o kad šaltuoju metų laiku nesušaltų, paprastai glausdavosi prie savo arklių. Apie papildomą komfortą nebuvo nė kalbos. Romos imperijai žlugus prasidėjo naujasis poilsio įstaigų vystymosi etapas.

Viduramžiais viešbučių tinklas iš naujo atsigavo prasidėjus masinėms pirklių, meistrų, mokinių, artistų, fokusininkų klajonėms. Šiai, nuolat keliaujančiai žmonių grupei visada prireikdavo viešbučių paslaugų. Viduramžių laikotarpiu sparčiai didėjo žmonių – piligrimų, keliaujančių į šventas vietas. Didelę įtaką tiek istorijai, tiek viešbučių raidai turėjo kryžiaus žygiai (XI-XVI am-iuje). Keliautojų į Jeruzalę skaičius išaugo. Tuo metu Karolis Didysis (768 – 814 m. m.) išleido keliaunininkų aptarnavimo ediktą, kuriame vienuolynams ir bažnyčioms nurodoma išlaikyti „gospicerijas“, kuriose piligrimai ir keliautojai galėjo nemokamai nakvoti, maitintis, praustis, gauti medicininę pagalbą. Ši nemokamų apgyvendinimo paslaugų pasiūla stabdė privačių apgyvendinimo įstaigų vystymąsi. Tik viduramžių pabaigoje labiau pradėjo vystytis privatūs nakvynės namai.

  • Microsoft Word 485 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3411 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Viešbučių paslaugų kainų analizė trijų žvaigždučių viešbučiuose Vilniaus mieste
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viešbučių paslaugų kainų analizė trijų žvaigždučių viešbučiuose Vilniaus mieste. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesbuciu-paslaugu-kainu-analize-triju-zvaigzduciu-viesbuciuose-vilniaus-mieste.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 07:12
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo