Viešieji finansai


Pinigai ir monetarinė politika. Pinigų apibūdinimas, jų funkcijos ir savybės. Pinigų funkcijų apibūdinimas. Mainų priemonės funkcija arba mainų (cirkuliacijos) priemonė. Apskaitos vieneto (vertės mato) funkcija. Teisėtos mokėjimo priemonės funkcija. Vertybių laikymo, kilnojimo ir taupymo priemonės funkcija arba kaupimo priemonė. Kapitalo judėjimo tarpininko funkcija. Pinigų raida ir jų vystymosi etapai. Pinigų sistemos ir jų tipai. Pinigų teorijos ir jų apibūdinimas. Kas užtikrina valstybės finansų sistemos reguliavimą? Apibūdinkite monetarinę politiką. Išvardinti ir apibūdinti monetarinės politikos tikslus. Kokiomis priemonėmis įgyvendinama monetarinė politika? Apibūdinti atviros rinkos operacijas ir privalomąsias atsargas. Apibrėžkite refinansavimo normą. CB priemonės taikomos norint padidinti pinigų pasiūlą. Apibūdinti fiskalinę politiką. Išvardinti biudžeto valdymo efektyvumo rodiklius. Valstybės finansinė sistema ir jos grandžių ypatumai. Finansų kilmė, samprata ir apibrėžimas. Finansų esmė, funkcijos ir egzistavimo sąlygos. Viešųjų ir valstybės finansų palyginimas. Finansų sistema ir jos grandys. Apibūdinti vietinius finansus. Kokius žinote specialius fondus ir jų sudarymo šaltiniai. Apibūdinti valdymo objektą ir subjektą. Finansų ministerijos pagrindiniai departamentai ir jų vykdomos funkcijos. Lietuvos banko tikslas, funkcijos ir uždaviniai. Kapitalas ir pelno paskirstymas. Komercinis bankas, jo finansinės paslaugos ir kapitalas. Centrinės kredito unijos kapitalas ir veikla. Kredito unijos, jų steigimo požymiai ir kapitalas. Draudimas, šakos ir veikla. Valstybės biudžeto apibūdinimas. Valstybės ir biudžeto ryšis. Valstybės funkcijos, biudžetinė teisė ir jos šaltiniai. Apibūdinkite ekonominę, politinę, socialinę ir kultūrinę funkcijas. Savivaldybės ir asignavimų apibūdinimas. Biudžetinės įstaigos apibūdinimas ir lėšų šaltiniai. Valstybės biudžeto subalansavimo atvejai ir jų apibūdinimas. Valstybės biudžeto pajamų sudėtis ir asignavimų paskirtis. Apibūdinti asignavimų valdytoją. Savivaldybių biudžetų pajamų sudėtis ir programų sąmatos apibūdinimas. Asignavimų valdytojai ir jų atsakomybė. Apibrėžti funkcinę ir ekonominę asignavimų klasifikaciją. Biudžeto klasifikacijos reikšmė. Apibrėžtį iždą, jo paskirtį. Iždo funkcijos ir jų apibūdinimas. Apibūdinti nacionalinį biudžetą ir jo funkcijas. ES parama ir struktūriniai fondai. ES biudžeto sudarymo principai,sanglauda ir solidarumas.

Savivaldybių biudžetų rengimo ir tvirtinimo procesas

I.Savivaldybių biužetų projektus rengia savivaldybių vykdomosios institucijos, remdamosi teisės aktus.

II.Savivaldybių vykdomosios institucijos parengtus biudžetų projentus teikia savivaldybių taryboms, savivaldybių tarybų reglamento nustatyta tvarka.

III.Savivaldybių tarybos svarsto biudžetų projektus, atsižvelgdamos į savivaldybių vykdomųjų institucijų pranešimus, tarybos komitetų pasiūlymus ir išvadas.

IV.Patvirtinus biudžetus ir savivaldybių privatizavimo fondo sąmatas savivaldybių administracijų direktoriai pateikia Finansų ministerijai.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (6769 žodžiai)
  • Sviietka
  • Viešieji finansai
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešieji finansai. (2014 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesieji-finansai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:06
×