Viešoji kalba apie Vilniaus garsius žmones ir jų pasiekimus Lietuvos kultūrai


Viešoji kalba apie Vilniaus garsius žmones ir jų pasiekimus Lietuvos kultūrai.


Laba diena, esu Ignas Lukauskas iš IIa klasės, ir šiandien kalbėsiu Kultūros 10 poteme (Pristatykite iš savo miesto, miestelio ar krašto kilusius žymius žmones. Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie svarbūs Lietuvos kultūrai.). Aš pasirinkau Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, nes man yra keista kad mes retai prisimename žmones, pasiekusius tiek daug kiek jis. Jo darbai yra garsūs visame pasaulyje dar iki šių laikų ir jo kultūrinis paveldas labai svarbus Lietuvai.Tamsta Čiurlionis bei jo darbai ir pasiekimai yra gana dažnai minimi mokyklose ir universitetuose, bet to nepakanka, nes nors ir žmonės gana dažnai apie jį girdi, mažai iš jų iš tikrųjų domisi juo, tad aš tikiuosi šia savo kalba sudominti jus, mielieji vertintojai, pasidomėti šiuo garsiu Lietuvos piliečiu.

Čiurlionis gimė 1875 m. rugsėjo 22 d. Varėnoje, devynių vaikų šeimoje. Tėvas Konstantinas buvo vargonininkas ir chorvedys, trumpai vargonininkavęs Liškiavoje, paskui visą gyvenimą – Druskininkuose. Vaikystę būsimasis menininkas praleido Druskininkuose, kur tėvo prižiūrimas išmoko skambinti fortepijonu. 1885 m. baigė liaudies mokyklą ir svajojo toliau mokytis. 1889–1893 m. mokėsi M. Oginskio Plungės dvaro orkestro mokykloje, kur pramoko muzikos teorijos ir bandė kurti, fleita grojo dvaro orkestre. 1894–1899 m. kunigaikščio M. Oginskio remiamas studijavo Varšuvos muzikos institute, kur mokėsi groti fortepijonu bei kompozicijos.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Adobe PDF 131 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai
  • Mokykla
  • Ignas
  • Viešoji kalba apie Vilniaus garsius žmones ir jų pasiekimus Lietuvos kultūrai
    10 - 8 balsai (-ų)
Viešoji kalba apie Vilniaus garsius žmones ir jų pasiekimus Lietuvos kultūrai. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesoji-kalba-apie-vilniaus-garsius-zmones-ir-ju-pasiekimus-lietuvos-kulturai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:03
×