Viešoji politika ir jos formavimas


Viešoji politika ir jos formavimas. Viešosios politikos samprata ir struktūra. Politinis procesas sąvokų vartosena. Sprendimų priėmimas politinio proceso etapai. Viešosios politikos analizė.

Viešosios politikos analizė yra viena iš sparčiausiai besivystančių politikos mokslo sričių. Tai empirinės politinės teorijos atšaka, politinius reiškinius aiškinanti ir modeliuojanti politinių sprendimų priėmimo aspektu.

Politikos analizė tiria veiksmų programų, susijusių su nacionalinių problemų sprendimu, turinį, plėtrą bei išvadas. Jos objektas yra viešoji politika, jos formulavimas, įgyvendinimas ir įvertinimas. Čia skirtinos dvi mokslininkų grupės. Vieni orientuoti į teorinę politikos analizę, kiti – praktinį viešosios politikos proceso studijavimą ir rekomendacijų teikimą. Pastarieji tiria, kas turi galią teikti siūlymus politinei dienotvarkei – interesų grupės, profesinės organizacijas, partijas, visuomenės informavimo priemones.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (1358 žodžiai)
  • Viešoji politika ir jos formavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešoji politika ir jos formavimas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesoji-politika-ir-jos-formavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:55
×