Viešojo administravimo esmė ir jo analizės galimybės


Administraciniu funkciju analize lietuvoje. Administraciniu funkciju analize.

Įvadas. Viešojo administravimo sritys , funkcijos ir esmė. Administracinis reglamentavimas. Vidaus administravimas. Viešųjų paslaugų teikimo administravimas. Viešojo administravimo principai. Viešojo administravimo funkcijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Viešasis administravimas – valstybės ir vietos institucijų bei kitų subjektų vykdomoji veikla, skirta įstatymams, valstybės bei vietos savivaldos institucijų sprendimams įgyvendinti ir taikyti , viešosioms paslaugoms administruoti, bei valstybės ir vietos savivaldos institucijų vidiniam administravimui organizuoti bei vykdyti.

Jei bandysime analizuoti bet kokio valdymo organizavimą, matysime, kad dažniausiai išskiriamos trys valdymo rūšys, atliekančios valstybės valios vykdymo funkciją. Pirmoji valdymo rūšis – teisinis valdymas, antroji – valstybės sprendimų įgyvendinimo valdymas, trečioji – administracinis valdymas.

Lietuvos respublikos konstitucija nusako tik pagrindines valstybės valdžios struktūras. Viešojo administravimo institucijas, jų uždavinius, vidinę sandarą, veiklos principus reglamentuoja vyriausybės, vietos savivaldos, apskrities valdymo , biudžetinių įstaigų ir kiti įstatymai, vyriausybės nutarimai ir kiti teisės aktai.

1999 m. Birželio 17 d. Seimas priėmė viešojo administravimo įstatymą, kuris reglamentuoja viešojo administravimo pagrindus, apibrėžia viešojo administravimo subjektus, jų veiklos principus. Įstatymas įsigaliojo nuo 1999 m. Liepos d. , o nuo 2009 m. Lapkričio 24 dienos pateiktas viešojo administravimo įstatymo pakeitimo projektas ( lr viešojo administravimo įstatymo 1, 9, 43 straipsnių pakeitimo bei papildymo nauju ketvirtuoju skirsniu ir 91 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas ).

Viešojo administravimo įstatymo tikslas – sudaryti būtinas teisines prielaidas įgyvendinti Lietuvos respublikos konstitucijos nuostatą, jog vietos valdžios įstaigos tarnauja žmonėm; nustato viešojo administravimo principus, viešojo administravimo sritis, viešojo administravimo subjektų sistemą ir administracinės procedūros organizavimo pagrindus; garantuoja asmenų teisę apskųsti viešojo administravimo subjektų veiksmus, neveikimą ar administracinius sprendimus, taip pat teisę į įstatymais pagrįstą ir objektyvų asmenų prašymų, skundų ir pranešimų nagrinėjimą, įtvirtina kitas viešojo administravimo subjektų ir kitų asmenų teises ir pareigas viešojo administravimo srityse ( lr viešojo administravimo įstatymo 1str. straipsnio pakeitimas).

Viešąjį administravimą suprantame kaip valstybės tarnybos veiklą, studijų sritį ir kaip profesiją. Viešasis administravimas tiesiogiai susijęs su viešųjų programų ir projektų valdymu, su viešosios politikos formulavimu, įvairių lygių administratorių rengimu.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3752 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Viešojo administravimo esmė ir jo analizės galimybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešojo administravimo esmė ir jo analizės galimybės. (2011 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-administravimo-esme-ir-jo-analizes-galimybes.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo