Viešojo administravimo etikos problemos


Viesojo administravimo etika. Palidauskaite etikos problemos. Viešojo administravimo problemos.

Įvadas. Viešojo administravimo etika. Viešojo administravimo etikos problemos. Apgavystė ir melas. Piktnaudžiavimas. Korupcija. Seksualinis priekabiavimas. Interesų konfliktas. Reakcijos į etikos problemas. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas išanalizuoti etikos problemas viešajame administravime.

Su darbo tema susijusi problema šiuo metu yra labai aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Etikos problema vis dažniau ir garsiau gvildenama ne tik spaudoje, bet ir kitose informacijos skaidos priemonėse. Apie valstybės tarnautojų etikos problemas išgirstame vos ne kasdien: korupcija, interesų konfliktas ir panašiai. Šiame darbe nebus gvildenama globalaus mąsto valstybės tarnautojų problema, o daugiau orientuojamasšiame skyriuje kalbama apie viešojo administravimo etiką. Norint apie tai plačiau kalbėti, būtina aptarti pagrindines sąvokas.

žodis etika kilęs iš žodžio įprotis . Etikos sąvoka yra apibrėžiama labai įvairiai (skirtingose kultūrose ir valstybėse ji suprantama skirtingai) (palidauskaitė, 2003; viešasis admietika kaip principas (elgiuosi taip, nes manau, kad tai yra mano pareiga, neatsižvelgdamas į etika kaip moralinio sprendimo vykdymas (asmuo elgsis, manydamas, kad taip priima moralinį sprendimą).

J. Palidauskaitė, apibendrindama šias pateiktas sąvokas, teigia, jog etika – tai mokslas, tiriantis moralę (palidauskaitė, 2003).

Viešasis administravimas - įstatymų ir kitų teisės aktų reglamentuojama valstybės ir vietos savivaldos institucijų, kitų įstatymais įgaliotų subjektų vykdomoji veikla, skirta valstybės ar vietos savivaldos institucijų aktams įgyvendinti bei numatytoms viešosioms paslaugoms administruoti (lr valstybės tarnybos įstatymas).

Viešojo administravimo valstybės tarnautojas - valstybės tarnautojas, dirbantis valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje ir atliekantis įstatymų ir jų pagrindu priimtų teisės aktų nustatytas viešojo administravimo funkcijas (lr valstybės tarnybos įstatymas).

Viešojo administravimo etika – tai etikos mokslo dalis, nagrinėjanti viešojo administravimo etikos aspektus (palidauskaitė, 2003; valstybės tarnautojų etika: straipsnių rinkinys, 2002).

Etikos mokslas tiria, kas yra teisinga ir kas – ne, kas yra gera ar bloga, o viešasis administravimas rūpinasi darbo atlikimu.

Viešojo administravimo etikos objektas yra visuomenės tarnautojų, atskirų organizacijų priimti sprendimai ir veiksmai (palidauskaitė, 2003).

Nuo 2002 m. Liepos d. , įsigaliojo birželio 19 d. Lr vyriausybės patvirtintos valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklės. Jose įvardyti aštuoni pagrindiniai etikos principai, kurių, bendraudamas su interesantais, privalo laikytis kiekvienas valstybės tarnautojas. Valstybės tarnautojų etikos principai yra šie (lr valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklės).

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3060 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Viešojo administravimo etikos problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešojo administravimo etikos problemos. (2011 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-administravimo-etikos-problemos.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 22:20
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!