Viešojo administravimo formos ir metodai


Viešojo administravimo formos ir metodai. Viešojo administravimo formos samprata. Viešojo administravimo formų rūšys. Teisinės viešojo administravimo formos. Neteisinės viešojo administravimo formos. Teisės sąvokos ir kategorijos. Teisės sąvokos ir kategorijos (10). Teisės sąvokos ir kategorijos (11). Viešojo administravimo teisiniai santykiai. Naudota literatūra.

Teisinėje literatūroje galima sutikti įvairių viešojo administravimo formų klasifikavimo kriterijų ir rūšių, tačiau labiausiai paplitęs ir dažniausiai vartojamas yra šis: Pagal norminį apibrėžtumą ir teisines pasekmes viešojo administravimo formos skirstomos į dvi rūšis: Teisinės viešojo administravimo formos; Neteisinės viešojo administravimo formos.

Pagrindinės teisinių viešojo administravimo formų rūšys: Viešojo administravimo aktų priėmimas. Šių formų pagrindu nustatomos, keičiamos, panaikinamos teisės normos, visada atsiranda tam tikros teisės pasekmės įvairioms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms bei piliečiams. Teisės taikomojo pobūdžio veikla (kitų, turinčių teisinę reikšmę, veiksmų atlikimas). Prie tokių veiksmų galima priskirti: gimimo ir kitų juridinių faktų registravimą, asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimą ir kt.

Kreipimosi į atitinkamas valstybinės valdžios ir valdymo bei teismines institucijas forma. Kitaip tariant, asmenų kreipimasis su pareiškimu, prašymu, pasiūlymu ar skundu, kad būtų išnagrinėtas tam tikras klausimas ar išspręstas administracinis ginčas viešojo administravimo srityje. Kai kurie autoriai priskiria ir administracinius – teisinius sandorius. Tai dviejų ar daugiau viešojo administravimo institucijų ir kitų subjektų susitarimas, darantis įtaką teisės ir pareigų atsiradimui, pasikeitimui ar pasibaigimui viešojo administravimo srityje.

Organizacinių priemonių vykdymo formų pvz.: susitikimų, seminarų ir apskritojo stalo diskusijų vedimas; pažangios patirties skleidimas, sąveikos organizavimas; muitinės veiklos prezentacija; veiksmų koordinavimas;.

Konferencijos tema :“ Teisės aktų leidyba“ finansavimas; detaliųjų planų parengimas, verslo plano rengimas; mokyklos ugdymo plano rengimas; viešųjų paslaugų teikimas.

  • Viešasis administravimas Skaidrės
  • MS PowerPoint 1053 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (1651 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Viešojo administravimo formos ir metodai
    10 - 6 balsai (-ų)
Viešojo administravimo formos ir metodai. (2015 m. Rugpjūčio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-administravimo-formos-ir-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:02
×