Viešojo administravimo organizacijų lietuvoje ir užsienyje palyginimas


Viešojo administravimo kursinis darbas. Viešojo administravimo organizacijų lietuvoje ir užsienyje palyginimas. Įžanga. viešojo administravimo organizacijos. Viešojo administravimo organizacijų samprata. Viešojo administravimo organizacijų kaip valdymo objektų ypatybės. kauno ir rygos savivaldybių lyginimas. Savivaldybės samprata. Kauno ir rygos savivaldybės taryba. Kauno ir rygos savivaldybių tarybos komitetai. Kauno ir rygos savivaldybių nuolatinės komisijos. Kauno ir rygos savivaldybių merai ir jų pavaduotojai. Kauno ir rygos savivaldybių struktūra. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.


Viešojo administravimo organizacijos yra ne pelno siekiančios, o dirbančios visuomenei. Jos tenkina viešuosius interesus vykdant visuomenei naudingą veiklą ir yra pavaldžios valstybės valdžiai. Šioms organizacijoms būdinga, kad jos įsipareigoja atvirai, viešai formuoti ir vykdyti politiką. Būtų gana sudėtinga išvardinti ir supažindinti su visomis Lietuvoje veikiančiomis viešojo administravimo organizacijomis: Savivaldybėmis, Seniūnijomis, Darbo birža, Statistikos departamentu, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybine mokesčių inspekcija, Muitinės departamentu ir t.t. Mūsų pasirinkta viešoji organizacija yra savivaldybė.

Taigi šiame darbe ir tyrinėsime viešąsias administravimo organizacijas – savivaldybes, Lietuvoje bei lyginsime jas su pasirinkta užsienio šalimi - Latvija.

Mūsų tyrimo objektas: Kauno ir Rygos savivaldybės.

Darbo tikslas: išnagrinėti ir palyginti Kauno ir Rygos savivaldybių panašumus ir skirtumus.

Siekdamos įrodyti savo išsikeltą tikslą, nusistatėme uždavinius:

•Supažindinti su viešojo administravimo organizacijų samprata ir apibrėžti darbe vartojamas sąvokas;

•Supažindinti su Kauno savivaldybe;

•Supažindinti su Rygos savivaldybe.

Viešojo administravimo organizacijų lietuvoje ir užsienyje palyginimas. (2013 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesojo-administravimo-organizaciju-lietuvoje-ir-uzsienyje-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:44