Viešojo administravimo rašto darbas


Įvadas. Viešojo administravimo sąvokų analizė. Viešojo administravimo santykis su kitais mokslais bei viešojo administravimo kaip akademines disciplinos aptarimas. Viešojo administravimo raida, 3 pagrindinės viešojo administravimo mokyklos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Viešasis sektorius teikia viešasias paslaugas, kurios yra sukurtos įvairių įstaigų ir suteikiamos tų įstaigų klientams.

Viešasis sektorius yra priešprieša privačiajam sektoriui, būtent todėl tarp šių dviejų sektorių egzistuoja konkurencija.

Viešajam sektoriui priklausantys darbuotojai yra: teisininkai, policininkai, gydytojai, mokytojai, dėstytojai.

Be viešojo sektoriaus darbuotojų pats sektorius tiesiog neegzistuotų, nes būtent viešojo sektoriaus darbuotojai ir yra jo “varomoji” jėga. Dėl šios priežasties Slovakijos respublikos viešajame sektoriuje buvo pasitelkta motyvavimo politika kaip metodas kuris skatina viešojo sektoriaus organizacijų darbuotojus ir vadovus pasiekti didesnį motyvacijos ir pasitenkinimo darbu lygį. Motyvuoti ir patenkinti darbuotojai atitinkamai kels ir suteikiamų paslaugų lygį, kadangi jie patys norės, kad tos paslaugos būtų suteiktos kokybiškai.

Viešasias gėrybes taip pat galima aptarti nekalbant apie kasdienius mus supančius dalykus, kuriuos mes žinome, galime pamatyti arba pasinaudoti. Viešosioms gėrybėms priskiriama ir tai, apie ką mes kiekvieną dieną gal ir nepagalvojame. Šioje vietoje galime išskirti finansinį stabilumą, saugumą, demokratiją, taiką, teisingumą bei lygybę.

Viešąją politiką galima apibrėžti labai įvairiai, tačiau visuose apibrėžimuose randama daug bendrumų:

Ji susijusi su visos valstybės gyventojais, daro tam tikrą poveikį visuomenei.

Viešosios politikos vaidmuo yra labia svarbus valstybės gyvenime. Deja, jos efektyvumą mažina įvairios visuomenės grupės, kurių supratimas apie viešąją politiką ir jos tikslus bei pareigas labai skirtingas. Tai kelia nemažai problemų, nes viešoji politika negali būti vykdoma pakankamai efektyviai, kad būtų patenkinti daugumos poreikiai.

Viešojo intereso sąvoką galima paaiškinti kaip tai, ko nori visi žmonės, visuomenė, tai yra kažkas reikšmingo, tai, kas padeda patenkinti tam tikros žmonių grupės poreikius.

Apibendrinant, galima sakyti, kad viešasis interesas yra bendra sritis, jungianti privačius gyventojų ir svarbiausius valstybės interesus. Nors viešojo intereso sąvoka kelia nemažai diskusijų(todėl, kad dažnai susiduriama su viešojo ir privataus intereso konfliktu), tačiau neabejotinai tai yra labai svarbus valstybės gyventojų norų ir poreikių išreiškimo būdas bei valstybės atsakas į tai. Nors ne visose šalyse viešiešiems interesasms skiriamas pakankamas dėmesys, tačiau tai yra labai svarbi demokratinių valstybių dalis.

Ilgą laiką viešasis administravimas buvo suprantamas kaip atskira mokslo šaka, tačiau jis buvo vadinamas ne viešojo administravimo mokslu, bet tiesiog administravimo mokslu, kurį sudarė viešojo administravimo mokslinė disciplina, viešoji politika ir administracinė teisė.

Dėl šios priežasties galima išskirti tris svarbiausias mokslo šakas, dariusias bei darančias įtaką viešojo administravimo mokslui.

Politikos mokslai. (Politologija (taip pat politikos mokslas arba politikos mokslai) yra socialinis mokslas nagrinėjantis politikos teoriją ir praktiką, aprašantis ir analizuojantis politines sistemas ir politinį elgesį. Terminas kilo iš senosios graikų kalbos žodžio polis - „miestas, valstybė“, išvestinis žodis politikos tarp kitų reikšmių turi ir piliečio, dalyvaujančio sprendžiant miesto-valstybės reikalus, prasmę.) Šiuolaikinėse demokratinėse valstybėse dauguma piliečių domisi valstybės gyvenimu ir turi savo nuomonę apie valstybės viešuosius reikalus. Viešasis administravimas kaip viešųjų valstybės sprendimų įgyvendinimo būdas yra labai glaudžiai susijęs su politikos mokslais. Viešojo administravimo struktūrą lemia valstybės istorinės bei geografinės aplinkybės, valstybės kultūros išsivystymo bei konstitucinės sąrangos ypatybės. Politikos mokslai kaip neatskiriama viešojo administravimo dalis labiausiai akcentuojama prancūzų viešojo administravimo mokyklos modelyje.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3255 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elena
  • Viešojo administravimo rašto darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Viešojo administravimo rašto darbas. (2016 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-administravimo-rasto-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:10
×