Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas ir jų praktika Lietuvoje


Viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimo koncepcija. Viesasis sektorius referatas. Referatas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė. Banko ir viesojo sektoriaus saveika. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės poreikis ir galimybės lietuvoje. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės formos. Viesojo ir privataus sektoriaus partnerystes sutartys. Viesasis projektas referatas. Ūkininkų ir viešojo sektoriaus partnerystė. Viesojo ir privataus sektoriu partneryste darbas.

Įvadas. Viešasis sektorius. Pagrindiniai viešojo administravimo principai. Viešasis produktyvumas. Bendradarbiavimo kultūra viešajame sektoriuje. Viešojo sektoriaus ūkis. Valstybės finansai. Viešojo sektorius vertinimo būdai. Viešojo sektoriaus kaita. Privatus sektorius. Viešojo ir privataus sektorių partnerystė vpsp. Esminiai viešojo ir privataus sektorių partnerystės bruožai. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės rūšys. Partnerystės privalumai ir trūkumai. Teisinis reglamentavimas lietuvoje. Vpsp projekto pagrindinės fazės. Vpsp prjekto finansavimas. Statistika. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutarčių suvestinė. Išvados. Literatūra. Priedas.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio valstybių auga investicijų poreikis viešajai infrastruktūrai ir viešosioms paslaugoms plėtoti bei jų kokybei tobulinti. Ribotos viešojo sektoriaus galimybės skirti šiam tikslui pakankamą finansavimą, skatina ieškoti naujų priemonių ir galimybių. Tarptautinėje praktikoje viena iš jų yra viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė, sudaranti sąlygas pritraukti privataus kapitalo investicijas viešojo sektoriaus poreikiams tenkinti. Plačiąja prasme šią partnerystę  demokratijų, arba vadinamųjų kapitalistinių demokratinių visuomenių, sąlygomis ekonomikoje galima apibrėžti kaip viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, įgyvendinant infrastruktūros projektus ar teikiant viešąsias paslaugas.

Daugeliui viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo apibrėžimų bendra tai, kad šie du sektoriai bendradarbiauja vykdydami infrastruktūros plėtros projektus, pasitelkdami valstybės paramą ir privačias lėšas, kartu dalydamiesi tam tikra rizika ir atsakomybe. Viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo arba vien valstybės finansavimo reikia tuo atveju, kai finansinė analizė rodo, jog investicijų grįžtamasis pelnas yra per mažas, kad būtų garantuota, jog projektas bus finansiškai pagrįstas. Finansinės analizės rezultatas privalo būti teigiamas – tikėtinos privačios pajamos turi viršyti privačias išlaidas, įskaitant riziką.

Esant vpsp teorinių aspektų visumai svarbu suvokti šio reiškinio priežastingumą, sietina su politiniais, socialiniais ir ekonominiais pokyčiais, verčiančiais organizacijas nuolat peržiūrėti bei analizuoti savo veiklos misijas, vizijas, kryptingai tobulinti užsibrėžtus tikslus, atsižvelgiant į išorinius pokyčius ir vidines transformacijas. Biudžetiniai apribojimai paskatino tokio pobūdžio partnerystę taikyti ne tik plėtojant infrastruktūrą, bet ir teikiant viešąsias paslaugas. Pastebima, kad ši viešojo ir privataus sektorių sąveikos forma buvo pasirinkta ne tik dėl viešojo sektoriaus ribotų finansinių galimybių, bet ir dėl privataus sektoriaus privalumų: vadybinių sprendimų racionalumo ir efektyvumo, galimybės lanksčiau reaguoti į aplinkos bei technologinius pokyčius, antrepreneriškumo.

Partnerystės koncepcijoje išryškinama visavertės visuomenės, kaip politinio dalyvavimo grandies poreikių užtikrinimo, praktika. Žvelgiant iš istorinės perspektyvos pastebima tendencija vpsp principų sklaidą pripažinti esant moderniu bei efektyviu metodu siekti užsibrėžtų tikslų naudojant tarpsektorinius išteklius.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2011 m.
  • 31 puslapis (6795 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas ir jų praktika Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas ir jų praktika Lietuvoje. (2011 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-ir-privataus-sektoriaus-bendradarbiavimas-ir-ju-praktika-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo