Viešojo kalbėjimo baimė referatas


Įvadas. Ką apie viešojo kabėjimo baimę sako kiti šaltiniai. Mano siekiamas tikslas. Žingsniai padėsiantys išspręsti kylančią baimę. Pirmas žingsnis. Antras žingsnis. Trečias žingsnis. Iškeltų tikslų efektyvumo įvertinimas. Išvada. Naudota literatūra.


Visi sakydami kalbą norime jai kuo geriau pasiruošti ir kuo geriau ją pristatyti publikai, tačiau ne visada tai pavyksta sklandžiai. Tam trukdo mūsų baimė, o ją sudaro daug veiksnių. Tai jau minėtas rankų ir balso drebėjimas, pagreitėjęs širdies plakimas ir netgi tai, kad kartais kalbame apie tai ko neišmanome. Pasak knygos „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai“ kalbėtojas turi gerai išmanyti tai, apie ką šneka. Sakant viešąją kalbą negalima kalbėti apie mažai tau suprantamus dalykus. Negalima dėstyti faktų jei neesi jais tikras. Kalbantysis turi gerai išmanyti savo sakomą kalbą, pagyvinti ją epitetais ar sintaksinėmis konstrukcijomis. Tokie paprasti patarimai padeda pasiruošti tikrai gerą ir tau suprantamą kalbą, o kai žmogus kalba apie jam įdomų dalyką, mažėja baimė, atsiranda didesnis pasitikėjimas savimi. Taigi toks yra pirmasis kalbančiojo žingsnelis, lik mažesnės baimės sakant kalbą. Baimė mažėja didėjant viešojo kalbėjimo patirčiai. Tyrimais nustatyta, kad studentai, išklausę oratorinio meno kursus, viešai kalbėdami mažiau jaudinasi (Rosita Lekavičienė, Zita Vasiliauskaitė, Dalia Antinienė, Junona Almonaitienė, 2010, p.215).

Yra daugybė būdų padedančių įveikti baimę: praktikuokitės su šeimos nariais, diskutuokite tik tomis temomis, kurias gerai išmanote, nesimokykite pranešimų atmintinai, išbandykite vizualizavimo mintyse techniką, išmokite atsipalaidavimo pratimų, nekelkite sau per didelių reikalavimų. Atlikus tokius paprastus žingsnius, jūs pastebėsite, kad baimė mažėja, atsiranda pasitikėjimo savimi ir kalbos sakymas virsta sklandžiu.

Mano išsikelta problema yra viešojo kalbėjimo baimė. Todėl mano tikslas yra įveikti šią baimę. Tikiuosi, atlikdama žemiau įvardintus žingsnius, dalinai arba visai atsikratyti šios baimės. Pagerinti savo oratorinius sugebėjimus. Išmokti susidraugauti su klausančiąja publika. Prisijaukinti jaudulį tiek, kad jis nepakištų kojos kalbant. Norėčiau išmokti raiškiai ir aiškiai reikšti savo mintis žodžiu prieš publiką ar kalbant su mažai pažįstamu žmogumi. Tikiuosi, kad atlikus tris žingsnius link savo tikslo, sugebėsiu derinti verbalųjį ir neverbalųjį komunikavimą, kad jie pradės derėti tarpusavyje ir padės klausančiajam palikti gerą įspūdį. Manau, kad galiausiai atsikratysiu balso drebėjimo kalbant ir mano kalbų bus malonu klausytis. Bet svarbiausias tikslas yra tiek susidraugauti su baime, kad viešas kalbėjimas nebekeltų tokio didelio diskomforto ir galėčiau gana ramiai jaustis kalbėdama viešai.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1838 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Viešojo kalbėjimo baimė referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešojo kalbėjimo baimė referatas. (2016 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-kalbejimo-baime-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 11:35
×