Viešojo kalbėjimo baimė


Viešojo kalbėjimo baimė. Įvadas. Viešojo kalbėjimo baimė yra aktuali problema šių dienų visuomenei. Tikslas išsiaiškinti kaip valdyti viešosios kalbos baimę. Pagrindinės sąvokos. Baimė - nemalonus jausmas, kylantis dėl realaus arba įsivaizduojamo pavojaus ar grėsmės. Kas sukelia viešojo kalbėjimo baimę? Baimė suklysti Baimė atsidurti dėmesio centre Kritikos baimė Pasitikėjimo savimi stoka. Kaip pasireiškia kalbėjimo baimė? Pykinimas Stresas Balso virpėjimas Prakaitavimas Svaigulys Drebulys. Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę? Praktikuotis su šeimos. Įdomūs faktai apie viešąjį kalbėjimą. Kalbėti prieš auditoriją. Empirinis tyrimas. Atlikome empirinį tyrimą, kurio metu norėjome išsiaiškinti. Ar jaučiate baimę kalbėdami viešai? Jeigu jaučiate, kaip ji Jums pasireiškia? Ar manote, kad dėl viešojo kalbėjimo baimės nukenčia darbo kokybė? Ar norite nugalėti viešojo kalbėjimo baimę? Apibendrinus tyrimo rezultatus tapo aišku. Išvados. Aptarėme kas yra viešoji kalba ir baimė taip pat sužinojome. Literatūra.

Atlikome empirinį tyrimą, kurio metu norėjome išsiaiškinti, ar žmonės jaučia kalbėjimo baimę. Tyrime dalyvavo 17 respondentų, 3 nepilnamečiai ir 14 pilnamečių, 13 moterų ir 4 vyrai. Respondentams uždavėme 7 klausimus, iš kurių 5 buvo apie viešojo kalbėjimo baimę. Diagramose pateikti apibendrinti tyrimo rezultatai.

Apibendrinus tyrimo rezultatus tapo aišku, kad viešojo kalbėjimo baimę jaučia didelė dauguma respondentų (14), o jos nejaučia tik 3. Ši baimė pasireiškia įvairiais simptomais. Dauguma žmonių mano, jog viešojo kalbėjimo baimė lemia atliekamo darbo kokybę. Dauguma norėtų šios baimės atsikratyti.

Aptarėme kas yra viešoji kalba ir baimė taip pat sužinojome, jog jos yra susiję viena su kita, o viešojo kalbėjimo baimė yra opi problema šių dienų visuomenėje. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad viešojo kalbėjimo baimę jaučia beveik kiekvienas. Ji pasireiškia įvairiais simptomais. Dauguma žmonių žino, kad dėl šios baimės nukenčia darbo kokybė, todėl nori įveikti šią baimę. Sužinojome, kad viešojo kalbėjimo baimė yra ne įgimta, o išsiugdoma, o ją nugalėti galima praktikuojantis, nesimokinant kalbos mintinai, nekeliant sau per didelių reikalavimų ir atsipalaiduojant.

  • Komunikacijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 655 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (613 žodžiai)
  • Giedre
  • Viešojo kalbėjimo baimė
    10 - 10 balsai (-ų)
Viešojo kalbėjimo baimė. (2015 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-kalbejimo-baime.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:00
×