Viešojo kalbėjimo reikšmė kultūrinės veiklos vadybininko darbe


Įvadas. Viešasis kalbėjimas. Kalbos samprata. Viešasis kalbėjimas. Viešojo kalbėjimo reikšmė. Kultūrinės veiklos vadybininkas. jo reikšmė visuomenei. Kultūrinės veiklos vadybininkas. Kultūrinės veiklos vadybininko reikšmė visuomenei. Viešojo kalbėjimo svarba kultūrinės veiklos vadybininko darbe. Išvados. Literatūra.

Asmeniškai man ir mano būsimam darbui ši tema yra labai aktuali, nes kasdien susitiksiu su įvairiais žmonėmis, su kuriais turėsiu bendrauti, o tai yra vienas iš svarbiausių aspektų kultūrinės veiklos vadybininko darbe. Taip pat nesvetimas bus ir viešasis kalbėjimas, kurį privalau suprasti ir išmokti tinkamai atlikti. Taigi man ši tema padėjo įsigilinti ir dar labiau suprasti viešosios kalbos svarbą mano būsimame darbe.

Viešasis ir privatusis kalbėjimas yra panašūs, nes mintys dėstomos logiškai, taikomasi prie pašnekovo, kalbama įtikinamai, kalba koreguojama atsižvelgiant į pašnekovo reakciją. Tačiau viešasis kalbėjimas paprastai yra aiškesnės sandaros, turi būti taisyklingas (tartis, kirčiavimas, žodynas, gramatika), reikalingi didesni iškalbos reikalavimai. Viešosios kalbos tikslas informuoti ( pasakyti ką nors nauja, nežinoma), paaiškinti (aiškiai, tiksliai ir svariai argumentuoti), įtikinti (įteigti savo požiūrį, patirtį ar mintis (klausytojai yra skirtingi, todėl reikia ir racionalių, ir emocinių argumentų, o svarbiausia – parodyti naudą, teigiamas pasekmes ir pan.), sujaudinti (sužadinti jausmus, leisti juos išgyventi). (7)

Pati vadyba yra daug disciplinų apimanti veiklos sritis, kurioje turi būti pritaikomos įvairių mokslo sričių žinios. Neatsitiktinai daugelis mokomųjų teorijų baigiasi pastraipa – receptų, kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nėra ir negali būti, nes geriausi sprendimai yra tie, kurie labiausiai atitinka analizuojamos situacijos, užduoties poreikius. Platus ir aiškiai neapibrėžtas šios srities specialistų pritaikomumas lemia didelę vadybos studijų įvairovę. Tačiau tiek specializuotos, tiek bendresnio pobūdžio vadybos programos turi daugiau ar mažiau aiškius studijų programos masto ir turinio „normatyvus“. Vadybininkas yra populiari ir visuotinai suprantama šiandienos specialybė (realiame gyvenime įvairuojanti nuo sandėlininko iki įmonės vadovo kompetencijos) (I.Kuizinienė 2004).

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad skirtingose kultūros srityse (pvz., kinas ir vaizduojamoji dailė) reikia skirtingų vadybos žinių ir įgūdžių. Kita vertus, menų sintezės procesai reikalauja iš šiandieninio kultūros vadybininko išmanyti ne tik savąją, bet ir kitas kultūros sritis (I.Kuizinienė 2004).

Kultūrinės veiklos vadyba, tai galimybė išsaugoti kultūrinio paveldo objektus, pritaikant juos turizmo reikmėms. Tačiau kultūrinės veiklos vadybininkui tenka ne tik tokios pareigos.

Taigi, be kultūrinės veiklos vadybininkų, nebūtų renginių, įvairių parodų, naujų projektų ne tik televizijoje, bet ir teatruose ar kitose kultūrinėse įstaigose. Nebūtų žmonių galinčių tinkamai suorganizuoti asmenines šventes ir taip palengvinti kylančius sunkumus organizuojant vestuves,jubiliejus, krikštynas ar išleistuves. O kultūrinis paveldas nebūtų tinkamai prižiūrimas ir publikuojamas.

Vadovavimas žmonėms – mokslas ir menas. Vadovai įvairaus pobūdžio bendravimui skiria 80-90 proc. viso savo darbo laiko. Todėl gebėjimas bendrauti – svarbus reikalavimas, keliamas vadovams, nes per jį garantuojama efektyvi bendra žmonių veikla. Vadovas turi būti ne tik geras specialistas, bet ir geras žmonių valdymo mokslo ir meno pagrindų – pschihologijos, etikos, pedagogikos, socialinės pschihologijos, logikos – žinovas (A. Paulavičiūtė 2004).

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2568 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neesa
  • Viešojo kalbėjimo reikšmė kultūrinės veiklos vadybininko darbe
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešojo kalbėjimo reikšmė kultūrinės veiklos vadybininko darbe. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-kalbejimo-reiksme-kulturines-veiklos-vadybininko-darbe.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:15
×