Viešojo sektoriaus ekonomika


Viešojo sektoriaus ekonomika konspektai. Viesojo sektoriaus ekonomikos konspektas. Perskirstomosios koalicijos. Viešojo sektoriaus ekonomika kursinis. Viesuju gerybiu ydos. Gamybos viešajame sektoriuje tikslingumo pagrindimas. Valstybes biudzeto sistema ir pusiausvyra viesajame sektoriuje. Viesojo sektoriaus sakos. Viesojo ukio ekonomika. Viesuju gerybiu pavyzdziai.

Ekonomikos Špera. Viešojo sektoriaus ekonomikos objektas. Viešojo ūkio ekonomikos samprata. Demokratinės valstybės funkcijos. Ekonomikos poveikio priemonės. Rinkos ydos ir valstybės įsikišimas. Rinkos ydų priežastys (situacijos): monopolija, informacijos asimetrija, informacijos stoka, išoriniai poveikiai ir valstybės vaidmuo. Privačiųjų ir viešųjų gėrybių savybės. Viešųjų gėrybių rūšys ir pavyzdžiai. Kouzo (coase) teorema. Viešųjų gėrybių pasiūlos ir paklausos pusiausvyra. Privati ir viešoji gamyba. Individualaus ir kolektyvinio racionalumo kriterijai. Pajamų pasiskirstymas ir valstybė. Skurdo rodikliai. Tikslingas ir nenumatomas perskirstymas. Lygybė ir efektyvumas. Pajamų diferenciacijos poveikis augimui. Pajamų pasiskirstymo rinkos veiksniai. Visuomenės gerovė. Individualių preferencijų agregavimas: visuomenės gerovės funkcija, bergsono-samuelsono visuomenės gerovės funkcija, bentamo visuomenės gerovės (klasikinė utilitaristinė) funkcija, roulso (egalitaristinė) visuomenės gerovės funkcija, liberalioji pozicija. Kolektyvinis pasirinkimas. Visuomeninio (kolektyvinio) pasirinkimo ir rinkos panašumas. Visuomeninio pasirinkimo apibūdinimas. Paprastosios daugumos taisyklė. Mejaus teorema. Balsų mainai. Sprendimų priėmimo dalyviai. Sprendimų priėmimo piramidė. Individų, politikų bei valdininkų vaidmuo bei ekonominiai interesai. Racionalus abejingumas. Rinkėjo elgsena. Kaštų ir naudingumo santykis privačios ir viešosios gėrybių pasirinkimo atvejais. Fiskalinė iliuzija. Specialių interesų grupės. Lobizmas. Perskirstomosios koalicijos. Specialių interesų grupių neigiamas poveikis: profsąjungos ir darbdaviai. Santykis tarp valstybės ir rinkos ydų. Mokesčių sąvokos ir klasifikavimas. Apmokestinimo principai. Valstybės biudžeto pajamos ir išlaidos. Viešosios išlaidos ir gamyba valstybiniame sektoriuje. Valstybinė ir privati gamyba bei finansavimas. Finansavimo būdai. Gamybos viešajame sektoriuje tikslingumo pagrindimas. Viešieji pirkimai. Viešųjų gėrybių gamybos kontrolės būdai. Sutarčių tipai. Viešojo pirkimo būdai. Rezultatų ir sąnaudų įvertinimas privačiame ir viešajame sektoriuose. Sąnaudų ir rezultatų įvertinimo skirtumai privačiame ir viešajame sektoriuose. Kaštų ir naudos analizė. Sąvokos: dabartinė vertė, projekto grynojo naudingumo bendra vertė, efektyvumas.

  • Ekonomika Šperos
  • 2012 m.
  • Giedrė
  • 4 puslapiai (6463 žodžiai)
  • Ekonomikos šperos
  • Microsoft Word 194 KB
  • Viešojo sektoriaus ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešojo sektoriaus ekonomika. (2012 m. Lapkričio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesojo-sektoriaus-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07