Viešojo sektoriaus ir verslo sektoriaus sąskaitų planų palyginimas


Privalomas sąskaitų planas viešajame sektoriuje, jo ypatumai, palyginimas su sąskaitų planu verslo sektoriuje. Sąskaitų plano taikymas. Sąskaitų planų analizė bei palyginimas. Biudžetinių įstaigų ir verslo įmonių sąskaitų planų palyginimas. Pinigai. Finansinis turtas. Išlaidos. Finansavimas. Išvados.

Apskaita atlieka reikšmingą vaidmenį kiekvienos įmonės ar įstaigos veikloje. Jos paskirtis – atspindėti tikrą ir teisingą informaciją. Viena iš pagrindinių efektyvaus vadovavimo sąlygų – deramas apskaitos teikiamos informacijos įvertinimas ir gebėjimas tinkamai pasinaudoti.

Individualus biudžetinės įstaigos sąskaitų planas yra visuma są­skaitų, į kurias, atsižvelgiant į biudžetinės įstaigos veiklos specifiką, susisteminta informacija sudaro galimybes apskaityti valstybės tur­tą, įsipareigojimus, pajamas ir išlaidas, kontroliuoti išlaidų sąmatų vykdymo eigą, atsiskaitymų su juridiniais ir fiziniais asmenimis būklę, užtikrinti valstybės lėšų bei materialinių vertybių saugumą, teikti in­formaciją apie lėšų bei turto apimčių, struktūras, nuosavybės pasi­keitimus bei sudaryti finansinę atskaitomybę.

Viešojo sektoriaus sąskaitų plano tikslai: Sąskaitų planas turi būti išsamus, kad būtų galima parengti finansines ataskaitas; Sąskaitų planas turi atitikti kaupimo principo reikalavimus; Sąskaitų planas turi būti universalus, kad kiekvienas viešojo sektoriaus subjektas galėtų taikyti šio sąskaitų plano pagrindines grupes; Sąskaitų planas turi būti pakankamai integralus, kad būtų sudarytos prielaidos parengti konsoliduotųjų valstybės, savivaldybių ir nacionalinį finansinių ataskaitų rinkinius.

Sąskaitų planų analizė bei palyginimas Visų prima, biudžetinių įstaigų ir verslo įmonių sąskaitų planai skiriasi pagal jų korespondenciją. Verslo įmonėse naudojamuose sąskaitų planuose sąskaitos skirstomos į 6 klases pagal panaudojimą. O biudžetinių įstaigų sąskaitų planuose skirstoma į 9 skyrius.

Biudžetinių įstaigų ir verslo įmonių sąskaitų planų palyginimas Biudžetinės įstaigos Verslo įmonės.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (1401 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Viešojo sektoriaus ir verslo sektoriaus sąskaitų planų palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Viešojo sektoriaus ir verslo sektoriaus sąskaitų planų palyginimas. (2014 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-sektoriaus-ir-verslo-sektoriaus-saskaitu-planu-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 15:19
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo