Viešojo sektoriaus išlaidos krašto apsaugai. Krašto apsaugos ypatumai Lietuvoje


Įvadas. Krašto apsaugos ministerija. KAM esmė. Pagrindinės KAM veiklos kryptys 2011 m. KAM sudėtis ir vykdomos programos. Viešojo sektoriaus išlaidos krašto apsaugai. BVP ir krašto apsaugos išlaidų kitimas. Išlaidų pasiskirstymas gynybai. Krašto apsaugai skiriamų lėšų dinamika. NATO investicijos Lietuvoje. -2010 metų išlaidų krašto apsaugai pasiskirstymas. Minėto laikotarpio skirtų lėšų apibendrinimas. Išlaidų sritis. Išvados. Naudota literatūra.

1. Lietuva, kaip Europos Sąjungos bei NATO narė, yra įsipareigojusi krašto apsaugai skirti 2% nuo BVP. Lietuvos krašto apsaugai skiriamų lėšų dalis nuo BVP yra viena mažiausių tarp visų NATO šalių, ką jau bekalbėti apie Baltijos šalis, kurie Lietuvą pagal šį rodiklį taip pat lenkia.

2. Lietuvos gynybos išlaidos planuojamos atsižvelgiant ne tik į poreikius, bet ir į Lietuvos finansines galimybes. Turėdama ribotus gynybos išteklius, Krašto apsaugos ministerija (KAM) siekia balanso tarp planuojamų krašto apsaugos sistemos pajėgumų ir turimų žmogiškųjų, finansinių ir materialinių išteklių.

3. 2010 m. išlaidas krašto apsaugai sudarė Krašto apsaugos ministerijos biudžetas ir išlaidos skirtos karo prievolei ir mobilizacijai administruoti savivaldybėse. 2010 m. patikslintas išlaidų krašto apsaugai planas sudarė 854,5 mln. Lt, arba 0,90 proc. BVP (94 625, 3 mln. Lt pagal Statistikos departamento 2011 m. vasario 28 d. duomenis).

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 598 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4067 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Viešojo sektoriaus išlaidos krašto apsaugai. Krašto apsaugos ypatumai Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešojo sektoriaus išlaidos krašto apsaugai. Krašto apsaugos ypatumai Lietuvoje. (2014 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-sektoriaus-islaidos-krasto-apsaugai-krasto-apsaugos-ypatumai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:43
×