Viešojo sektoriaus išlaidos švietimo sistemai


Įvadas. Teorinė dalis. Lietuvos švietimo sistemos istorija. Lietuvos Švietimo sistema. Ikimokyklinis ugdymas. Priešmokyklinis ugdymas. Pradinis ugdymas. Pagrindinis ugdymas. Vidurinis ugdymas. Profesinis mokymas. Aukštojo mokslo studijų programos. Vertinimo sistema. Švietimo politikos principai. Švietimo sistemos finansavimas. Praktinė dalis. Švietimo sistemos biudžetas. Švietimo sistemos išlaidos. Švietimo sistemos finansavimo koreliacinė analizė. BVP dalis tenkanti moksliniams tyrimams. Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Valdžios skiriamų lėšų MTEP koreliacinė analizė. Išvados. Literatūra. Papildomai. Didžiosios Britanijos ir Lietuvos Švietimo sistemų palyginimas.

Kiekvienas žmogus turi teisę į mokslą. Visi praeina mokyklų kelią pradėdami ikimokyklinėmis mokyklėlėmis ir baigdami aukštojo mokslo universitetais, o kai kurie niekad nesustoja mokytis, ir renka diplomus vieną po kito. Kuo daugiau išsilavinusių žmonių yra valstybėje, tuo ji stipresnė socialiai ir tuo jai lengviau plėstis ekonomiškai.

Šalies vadovai yra suinteresuoti valstybės gerove, todėl didelės pinigų sumos iš valstybės biudžeto tenka butent Švietimo sistemai ir jos gerinimui, bei plėtojimui. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą Švietimo ministerijai teko ypač didelis krūvis suvienodinant mokymosi sąlygas, bei sistemas su jau Europoje nusistovėjusia tvarka.

Savo tolesniame darbe pasistenksiu pristatyti, kaip Švietimo sistemai tenkantys pinigai yra paskirstomi. Kurią dalį Švietimui tenkantys pinigai užima bendrame šalies biudžete.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 168 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (4335 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ssmeigtukass
  • Viešojo sektoriaus išlaidos švietimo sistemai
    10 - 3 balsai (-ų)
Viešojo sektoriaus išlaidos švietimo sistemai. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesojo-sektoriaus-islaidos-svietimo-sistemai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:08
×