Viešosios jūrų teisės konspektas


Teritorinis principas. Pilietybės principas. Pasyvusis pilietybės principas. Gynybos principas. Universalusis principas. Bazinė atskaitos linija. Vidaus vandenys. Teritorinė jūra. Gretutinė zona. Išskirtinė ekonominė zona. Atviroji jūra. Pagrindinės konvencijos.

JURISDIKCIJA – tai valstybės teisė kurti teisės aktus, kontroliuoti jų vykdymą ir bausti už jų nesilaikymą. Valstybė turi teisę taikyti savo jurisdikciją visiems asmenims ir daiktams, esantiems jos teritorijos ribose ir taikyti ją visose bylose civilinėje ir baudžiamojoje teisėje. Jurisdikcijos įgyvendinime dalyvauja tiek įstatymų leidžiamoji, tiek vykdomoji, tiek teisminė valdžia.

PAGRINDINIAI JURISDIKCIJOS NUSTATYMO PRINCIPAI TARPTAUTINĖJE TEISĖJE:

Teritorinis principas – kai pažeidimas įvykdomas kelių valstybių teritorijose, tarptautinėje teisėje priimta taikyti objektyvųjį ir subjektyvųjį principus. Objektyvusis teritorinis principas taikomas atsižvelgiant į tai, kur pažeidimas buvo įvykdytas (užbaigtas), o subjektyvusis taikomas atsižvelgiant į tai, kur pažeidimas buvo pradėtas.

Pilietybės principas – netgi jeigu teisės pažeidimas įvyko kitos valstybės teritorijoje, valstybė turi teisę taikyti jurisdikciją savo piliečio atžvilgiu. Valstybė turi pilną teisę apsibrėžti, kas yra jos piliečiai. Tarptautinė teisė neriboja valstybės teisės teisti savo piliečius.

Pasyvusis pilietybės principas – šio principo taikymas priklauso nuo to, kas yra nusikaltimo auka. Neatsižvelgiant į tai, ar nusikaltimas buvo įvykdytas kitoje valstybėje, ar nusikaltėliai yra kitos valstybės piliečiai, valstybė turi teisę ginti savo pilietį tuo atveju, kai jis yra nusikaltimo auka.

Gynybos principas – jeigu abi nusikaltimo pasekmės, nežiūrint to, kad jis buvo įvykdytas kitos valstybės teritorijoje, gali turėti neigiamos įtakos arba žalos kitos valstybės saugumui, ekonominiam stabilumui, ekologijai ir pan.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Viešosios jūrų teisės konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viešosios jūrų teisės konspektas. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesosios-juru-teises-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:18
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo