Viešosios kalbos analizė ir vertinimas


Viešosios kalbos vertinimas. Viešosios kalbos reikalavimai. Viešosios kalbos vertinimo kriterijai. Viešosios kalbos planas. Lietuviu viesosios kalbos planas. Viesosios kalbos reikalavimai referatas. Kaip sukurti viesaja kalba. Viešoji kalba planas. Viesos kalbos vertinimas. Anlu viesosios kalbos vertinimas.

Teksto autoriaus asmenybė. Kalbos sakymo aplinkybės. Adresatas. Kalbos rūšis. Teksto kompozicija, struktūra. Kalbėjimo etika ir etiketas. Kalbos kultūra. Bendrinės kalbos normų laikymasis. Teksto stilius. Išvados.

Seimo nario (tuometinio Seimo Pirmininko) viešąją kalbą vertinu teigiamai, ji išsakyta laikantis bendrinės kalbos reikalavimų, etikos, taip pat įtaigi, vaizdinga, emocionali, įdomi ir pasiekianti adresatą. Žinant tuometinėje situacijoje buvusio A. Valinsko padėtį galėtume manyti, jog viešoji kalba jokių tiesioginių rezultatų nedavė (Seimo Pirmininkas buvo atstatydintas), tačiau, neabejoju, jog šia kalba A. Valinskas išliko garbingas, apgynė savo poziciją, išdėstė argumentus bei savo požiūrį, kas buvo ganėtinai įtaigu, to ir buvo siekiama. Kalbėtojas savo kalba atskleidė savo prioritetus (ne buvimas Seimo kėdėje,co veikimas Lietuvos valstybės labui), siekius, tikslus. Manau, jog pagrindinis A. Valinsko adresatas buvo visuomenė, o ne Seimo nariai, ir būtent paprastus žmones jis norėjo įtikinti savo garbingomis idėjomis, atsidavimu Lietuvai ir jos gerovei, laisvės ir teisybės siekiu, garbės ir sąžiningumo prioritetais. Manau, jog šia viešąja kalba A. Valinskui pavyko sukurti teisingo ir sąžiningo politiko įvaizdį, tačiau tai vertinamasis dalykas, kiekvieno iš mūsų vertinamas skirtingai.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2570 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Viešosios kalbos analizė ir vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Viešosios kalbos analizė ir vertinimas. (2012 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesosios-kalbos-analize-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:17
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo