Viešosios kalbos kūrimas


Viešosios kalbos kūrimas Įvadas. Viešosios kalbos konspektas. Kirčiavimo užduotis.Aprašymas. Raštvedybos užduotis. Prašymas kolegijos direktorei. Prašymas priimti į darbą. Aprašymas. Motyvacijos laiškas. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Ieškantis darbo žmogus susiduria su daug problemų. Viena jų būtų, jog pilietis nežino kaip aiškiai ir patraukliai pateikti reikalingus dokumentus norint įsidarbinti. Žinoti kaip tinkamai parengti tokius dokumentus kaip gyvenimo aprašymas arba prašymas priimti į darbą yra aktualu. Tokių dokumentų pagalba įmonė, kurioje pilietis bando darbintis, ne tik gauna informacijos apie žmogų, bet ir sudaromas pirmas įspūdis. Dėl to studentams, ši raštvedybos užduotis, yra aktuali. Ne mažiau svarbu yra ir viešosios kalbos konspektas. Viešosios kalbos konspektas padeda susisteminti surinktą informaciją. Be to ši užduotis padeda suprasti, kaip kalbos požiūriu, kurti taisyklingą tekstą. Kirčiavimo užduotis yra aktuali, nes nemažai žmonių šiais laikais daro kirčiavimų klaidų. Norint kiek galima jų išvengti reikia praktikuotis. Taisyklingas kirčiavimas padeda vengti tam tikrų klaidų ir teisingai vartoti žodžius ne tik specialybės kalboje, bet ir gyvenime. Apibendrinant galima teigti, jog savarankiško darbo užduotis, yra aktuali mums, būsimiems inžinieriams ir darbuotojams, nes ją atlikus įgytos kompetencijos pasitarnaus ateityje. Juk mokėjimas teisingai įforminti dokumentus, gebėjimas taisyklingai ir įtaigia kalba bendrauti su auditorija- visa tai ir panašūs įgūdžiai, tik padės mums ieškantis darbo.

Geležinkelis- tai viena svarbiausių ir seniausių transporto priemonių. Sukurta XIXa. ji atvėrė kelią pramonės plėtrai. Pirmieji ketaus vagonai su arklių vagonais pradėti naudoti anglių kasyklose XIXa. pradž. Geležinkelio ir bėgių gimimo metais laikomi 1825- ieji. Šiais metais G.Stephensonas Anglijoje pagamina pirmąjį garvežį. Šis garvežys įveikia 25 km Stoktono- Darlingtono trasą. 1837 m. geležinkelio tiesimo darbai jau pradedami ir Carinėje Rusijoje. 1858 -ieji laikomi geležinkelių pradžia Lietuvoje.

Lietuva- nedidelė tranzito valstybė, tačiau dėl savo geografinės padėties, itin reikšminga atkarpa rytų- vakarų linijoje. Lietuvos geležinkelių istorijai jau yra virš 150 metų. Lietuvos geležinkelių istorijoje puikiai atsispindi XIX- XXa. sandūros šalies istoriniai, ekonominiai bei socialiniai įvykiai. Geležinkelis paveikė tolimesnę Lietuvos pramonės bei žemės ūkio raidą ir plėtrą. Geležinkelių dėka Lietuva atsikratė carinės imperijos užkampio vardo, žmonės išmoko vertinti laiką, pagerėjo žmonių gyvenimo kokybė bei paspartėjo jų gyvenimo tempas. Be to, tai buvo puiki priemonė carinės Rusijos užsienio politikai vykdyti. Lietuvos geležinkelių istoriją būtų galima suskirstyti į kelis etapus. Kiekvieną iš jų aš ir norėčiau aptarti.

Pabaigai galiu teigti, jog geležinkelis yra viena svarbiausių transporto priemonių, kuri turi ilgą istoriją. Kadangi gyvavimo istorija ilga normalu, jog per tą laikotarpį buvo visko, tačiau geležinkelis niekad neprarado savo svarbos. Jis visad atlieka ypatingą vaidmenį plėtojant pramonę, o šiais laikais dar vis yra ieškoma sprendimų, kaip padaryti jį patrauklesnį ir keleiviams. Ypatingas vaidmuo čia tenka ir ,,Rail Baltica'' projektui.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2718 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donata
  • Viešosios kalbos kūrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Viešosios kalbos kūrimas . (2017 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesosios-kalbos-kurimas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 18:45
×