Viešosios politikos samprata


Viešojo administravimo analizė. Viešosios politikos samprata. Viešosios politikos analizė.


Viešosios politikos analizė – teorijų, disciplinų ir modelių junginys. Apima įvairias sritis: politikos mokslą, filosofiją, ekonomiką, sociologiją. Pasak Vildavskio, viešosios politikos analizė padeda spręsti tam tikrą problemą tam tikru metu. Savo metodologijos neturi, bet naudojasi mokslų metodologijomis, pasirenkama ta, kuri padėtų išspręsti tam tikrą problemą. Politikos analizė skirstoma į dvi atšakas: 1. pažinimas politiniame procese 2. politinio proceso pažinimas. Viešosios politikos analizė – orientuota į klientą (jie yra susiję su viešąja politika ir sprendimų priėmimu joje)

ir teikia subjektyvius patarimus, nes jie yra įtakojami socialinių vertybių. Viešosios politikos analizė atliekama – universitetuose, nepriklausomuose tyrimų institutuose ir „minties tankuose“, spaudimo bei lobizmo grupėse, politinėse partijose (kurios turi skyrius, poskyrius).

Derinamos dvi pozicijos: politinio proceso analizė ir analitinių metodų bei žinių naudojimas pačiame politiniame procese. Politinio proceso analizė, tai kaip apibrėžiamos problemos, nusakoma darbotvarkė, formuluojama politika, priimami sprendimai, įgyvendinami ir vertinami. Analizė politiniame procese, tai kaip analitiniai metodai, tyrimų rezultatai ir propagandinės priemonės naudojamos apibrėžiant problemas, priimant sprendimus, juos įgyvendinant ir vertinant.

Viešosios politikos samprata. (2014 m. Sausio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesosios-politikos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:08