Viešosios tvarkos užtikrinimas masiniuose renginiuose


Įvadas. Viešosios tvarkos sąvoka. Pasiruošimas palaikyti viešają tvarką. Masinių renginių samprata ir rūšys. Viešosios tvarkos užtikrinimas masinių renginių metu. Policijos pareigūnų pasiruošimas palaikyti viešąją tvarką masiniuose renginiuose. Išvados. Literatūra. Priedas.

Darbo tikslas – išanalizuoti pasiruošimą viešosios tvarkos užtikrinimui masiniuose renginiuose.

Siekiant darbo tikslo iškeliami tokie darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti viešosios tvarkos sąvoką;

2. Išanalizuoti pasirengimo viešąjai tvarkai palaikyti masiniuose renginiuose;

3. Nustatyti policijos veiklos ypatumus užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu.

Darbo objektas – pasiruošimas masiniams renginiams, į kuriuos susirenka labai daug įvairaus amžiaus žmonių.

Lietuvos policija, užtikrinant viešąją tvarką masinių renginių metu vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Policijos veiklos įstatymu, Policijos patrulių veiklos instrukcijomis, ir kitais teisės aktais.

Pareigūnai vadovaujasi policijos veiklos principais, t.y. vadovaudamiesi įstatymais kitais teisės aktais, nešališkai gina visus asmenis, esančius Lietuvos Respublikos teritorijoje, nepaisydami jo tautybės, rasės, lyties, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar požiūrių .

Viešosios policijos veikla dažniausiai yra susijusi su patruliavimu viešose vietose kur vyksta žmonių judėjimas, susibūrimai. Pareigūno veiksmai bet kokioje situacijoje privalo būti teisėti, neviršyti įstatymų leidžiamų normų. Tad masinių renginių vietose policijos pareigūnų pagrindinis uždavinys yra sustabdyti smurto pasireiškimus, izoliuoti priešiškai nusiteikusius asmenis.

Vykdant policijos uždavinius, svarbus vaidmuo tenka patrulinės tarnybos padaliniams. Jų paskirtis – užtikrinti piliečių asmens ir nuosavybės saugumą, saugoti visuomeninę tvarką ir visuomeninį saugumą, įspėti ir užkirsti kelią nusikaltimams ir administraciniams teisės pažeidimams, dalyvauti atskleidžiant nusikaltimus ir sulaikant nusikaltėlius. Nuo patrulinės tarnybos darbo kokybės tiesiogiai priklauso ne tik teisėtvarkos padėtis, bet ir visuomenės nuomonė apie policijos darbą.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (4864 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Viešosios tvarkos užtikrinimas masiniuose renginiuose
    10 - 10 balsai (-ų)
Viešosios tvarkos užtikrinimas masiniuose renginiuose. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesosios-tvarkos-uztikrinimas-masiniuose-renginiuose.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 12:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo