Viešųjų finansų samprata


Finansų samprata, reikšmė ir funkcijos. Finansai gali būti suprantami keliomis prasmėmis. Finansų sąvokos traktavimas. Finansų funkcijos. Finansų sudėtis viešieji ir privatieji finansai. Tradiciškai finansai gali būti skirstomi į viešuosius ir privačius. Privatiniai (biznio arba verslo, įmonių finansai), t. Y. Viešieji. Viešųjų finansų sąvoka. Viešieji finansai – tai valstybės ir savivaldybės finansai. Finansų politikos samprata. Valstybės finansinės veiklos sąvoka, tikslas, uždaviniai. Valstybės finansinės veiklos formos ir metodai. Lietuvos Respublikos finansų sistemos esmė ir struktūra. Valstybės ir savivaldybių finansų sistemos, jų reikšmė. Finansų rinkos samprata. Finansų rinkos dalyviai. Pagrindinės finansų institucijos ir jų funkcijos.

Pirmajai grupei priskirtini valstybės ir savivaldybių finansai, kitaip dar vadinami centralizuoti finansai, tuo tarpu antrajai – asmeniniai finansai, smulkaus ir vidutinio, stambaus verslo įmonių ir organizacijų finansai, taip pat bankų finansai, pelno nesiekiančių organizacijų finansai, namų ūkio finansai (decentralizuoti finansai).

Privatūs finansai – tai piniginiai ekonominiai santykiai, kurie kyla privačiame sektoriuje, kaupiant, paskirstant ar panaudojant materialines vertybes, nuosavybės teise priklausančias privatiems fiziniams ar juridiniams asmenims.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (3024 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alan
  • Viešųjų finansų samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Viešųjų finansų samprata. (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesuju-finansu-samprata.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 10:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo