Viešųjų paslaugų teikimas ir administravimas Lietuvoje referatas


Įvadas. Viešųjų paslaugų teikimo samprata ir reikšmė. Viešųjų paslaugų teikimas Lietuvoje. Viešųjų paslaugų teikimas ir administravimas Lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – atskleisti viešųjų paslaugų teikimą ir administravimą Lietuvoje.

apžvelgti viešųjų paslaugų teikimo sampratas bei teikiamą reikšmę;

išsiaiškinti viešųjų paslaugų teikimo ir administravimo procesą Lietuvoje.

Prieš apžvelgiant viešųjų paslaugų teikimo sampratas pirmiausia būtina įvertinti, kas yra paslauga. Paslauga gali būti veikla, kuri tenkina vartotojo poreikius ir, kurios rezultatas daugiau ar mažiau neapčiuopiamas. Randama ir tokių nuomonių, kuomet teigiama, jog paslauga yra veikla, kurios procese sąveikauja jos teikėjas ir vartotojas kaip atskiri, savarankiški proceso dalyviai. Vadinasi, tai proceso rezultatas, kurio neįmanoma kaupti ar sandėliuoti (Vidaus reikalų ministerija, 2010, 4 psl.).

Atsižvelgiant į tai, kad paslaugų veikla – labai įvairiapusė, atsiranda būtinybė šias veiklos rūšis suskirstyti į tam tikras grupes pagal jas jungiančius požymius, t. y. skirti atskiras paslaugų veiklos rūšis arba šakas. Viena iš tokių šakų – viešųjų paslaugų teikimas. A. Stasiukynas (2010, 295 psl.) pastebėjo, kad viešoji paslauga pirmiausia pasižymi neribotu skaičiumi vartotojų: ją gali teikti ir valstybinis, ir savivaldos institucijos, arba kiti subjektai – tokia paslauga gali būti kuriama tiek viešosios, tiek privačios nuosavybės pagrindu. Šios paslaugos vartotojas tiesiogiai gali būti ir individas, ir šeima, ir valstybinė institucija ar socialiai apibrėžta individų grupė.

N. Langvinienė ir B. Vengrienė (2008, 59 psl.) pabrėžia, kad viešosios paslaugos teikimas yra grupė paslaugų, kurioms būdingi skiriamieji požymiai, tokie kaip:

Viešosios paslaugos taip pat yra reikšmingos visiems visuomenės ar teritorinės bendruomenės nariams, t.y.:

Apžvelgus viešųjų paslaugų administravimą Lietuvoje, gali daryti išvadą, jog viešojo administravimo patirties sklaida vyksta vykdant viešojo administravimo reformas. Tačiau tobulinant Lietuvos viešojo administravimo sistemą bei pasirenkant valdymo ir administravimo principus, būtina atsižvelgti į pasaulines šių sistemų raidos tendencijas, kartu kritiškai vertinant, kiek kitų valstybių patirtis yra taikytina valstybės ekonominio bei kultūrinio išsivystymo sąlygomis.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1928 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gitana
  • Viešųjų paslaugų teikimas ir administravimas Lietuvoje referatas
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viešųjų paslaugų teikimas ir administravimas Lietuvoje referatas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/viesuju-paslaugu-teikimas-ir-administravimas-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:27
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo