Vietininko vartojimo klaidos


Tikslas. Uždaviniai. Kodėl nagrinėjame vietininko vartojimo klaidas specialybės kalboje. Vietininkas. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietinikas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Vietininkas nevartojamas. Pavyzdžiai. Užduotys. Išvados. Šaltiniai.


Darbo tikslas pateikti pagrindines vietininko vartojimo klaidas. Pagrindiniai žodžiai; nevartojamas vietininkas,vietininkas, vartojimo klaidos.

Uždaviniai: 1. Supažindinti su vietininko rašybos klaidomis. 2. Atskleisti kodėl vietinikas yra vienas iš pavojingiausių linksnių. 3. Pateikti dažniausiai pasikartojančių klaidų, pavyzdžių. 4. Ištaisytis blogus sakinius.

Nes norime supažindinti su dažniausiai pasitaikančiomis vietininko rašybos klaidomis ir atskleisti, kodėl vietiniko negalima tapatinti su rusų kalbos „prielinksniu linksniu”.

Kiekviena valstybė, tame tarpe (= taip pat) ir Lietuva, naudoja sprendimus, kurių tikslas yra stiprinti tautiškumą. Septyni hipotekos bankai, tame skaičiuje (= tarp jų) ir “Bauspak” bankas, išduoda paskolas tik iki 50 000 eurų. Reikalas tame (= toks), kad baigėsi benzinas. Kame bėda (= Kas per)?

Verstiniai vietininkai daugelyje atveju, daugumoje, pagrinde, pilnumoje,eilėje, principe, tikrumoje, visumoje apibendrinimui reikšti.

To pasėkoje (= Dėl to) porose susidaro jėgos, ardančios betono struktūrą. Klevo parketas beveik baltas, tačiau oro ir saulės poveikyje (= dėl saulės ir oro poveikio) spalva patamsėja iki kreminės. Karo pasekmėje (= Dėl karo) krašto ūkis buvo nuniokotas. Sausros įtakoje (= Dėl sausros) gausime menkesnį derlių.

Vandens tiekimo ir kanalizacijos sistemos yra geroje būklėje (= sistemų būklė yra gera). Kokiame lygyje (= kokio lygio) yra saugumo technika? Dirba dviejuose etatuose (= dviem etatais). Namas yra avarinėje būklėje (= avarinės būklės). Inventorius yra mokyklos nuosavybėje (= nuosavybė).

  • MS PowerPoint 351 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (821 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Vietininko vartojimo klaidos
    10 - 3 balsai (-ų)
Vietininko vartojimo klaidos. (2018 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vietininko-vartojimo-klaidos.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 19 d. 07:35
×