Vietinio turizmo rizikos suvokimo vertinimas


Įvadas. Temos aktualumas Turizmas. Tikslas. Įvertinti vietinio turizmo rizikos suvokimą UŽDAVINIAI. Tyrimo objektas. Vietinio turizmo rizikos. Tyrimo organizavimas. Tyrimas buvo atliekamas nuo kovo 10 dienos iki kovo 30 dienos. Tyrimo rezultatai. Didesnioji dalis respondentų dalyvavusių turizmo rizikos vertinime buvo moterys (63,8%). Labai svarbu buvo. Aptarimas. Kaip darbe buvo minėta mokslininkų ankstesni tyrimai nustatė keturis pagrindinius rizikos veiksnius terorizmas. Išvados. Išanalizavus turizmo rizikos. Rizika vietinio turizmo sektoriuje yra neišvengiama.

Temos aktualumas: Turizmas yra viena iš perspektyviausių ūkio šalių pasaulyje. Daugelyje šalių turizmas yra efektyvus pajamų šaltinis ir viena iš pagrindinių ūkinės veiklos sričių. Turizmas tapo labai dinamiškas ir tuo pačiu metu rizikingas sektorius šalies ir pasaulio ekonomikoje. Turizmo pramonė šiandien yra labai išsivysčiusi ir labai pelninga pramonės veikla. Turizmo sektoriaus pramonės augimas turiu ne tik privalumus, bet taip pat šį verslą lydi didžiulė rizika. Problema: Viena iš efektyviausių ir pelningiausių pramonės veiklų yra turizmo industrijos plėtojimas, kuri pakelia šalies ekonomikos lygį. Tačiau, kaip ir bet kurioje pramonėje negalima išvengti rizikos faktorių. Realios turizmo rizikos, lemia dalinę turizmo sektoriaus stagnaciją.

Įvertinti vietinio turizmo rizikos suvokimą UŽDAVINIAI 1. Išanalizuoti turizmo rizikos sampratą 2. Išanalizuoti turizmo rizikos klasifikavimą 3. Atskleisti vietinio turizmo rizikos poveikį turizmo rinkai.

Vietinio turizmo rizikos suvokimo vertinimas TYRIMO METODAS Turizmo rizikos faktoriams vietiniam turizmui ištirti atliktas anketavimas (klausimynas), apklausiant Lietuvoje gyvenančius asmenis. Šis tyrimo metodas buvo pasirinktas įvertinus jo privalumus: nesudėtingai užpildomos, lengvai apdorojamos. Šis tyrimo atlikimo būdas leidžia anketą patalpinti įvairiuose socialiniuose tinklalapiuose ( apklausa. lt, facebook. lt paskyrose, respondentui atveriama lengvai suprantama ir patogiai pildoma anketa, atsakymus tiesiogiai persiunčianti į elektroninę duomenų bazę.).

Didesnioji dalis respondentų dalyvavusių turizmo rizikos vertinime buvo moterys (63,8%), kurių amžius buvo 36-45 metų, darbininkai (38,4% ), kurių pajamos siekė iki 600 eurų per mėnesį; respondentų pasiskirstymas pagal tai, kokį poveikį turizmo sektoriui turi politinis stabilumas šalyje,respondentai įvardino viena iš didžiausių rizikų tai politiniai nestabilumai kaimyninėse šalyse (54,0%), ne daug atsiliekantis faktorius yra karai/konfliktai (53,8%); respondentų pasiskirstymas pagal tai, kokį poveikį turizmo sektoriui turi gamtinė aplinka, daugiausiai repondentų baiminasi oro taršos rizika (35,5% ), kita žmonių grupė mano, kad kita didžioji problema yra vandens užterštumas ( 33,5% );.

  • MS PowerPoint 159 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (685 žodžiai)
  • Universitetas
  • Meda
  • Vietinio turizmo rizikos suvokimo vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vietinio turizmo rizikos suvokimo vertinimas. (2015 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vietinio-turizmo-rizikos-suvokimo-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:38
×