Vietos savivalda ir savivaldybių tarybų rinkimai Jonavos savivaldybės atvejis


Įvadas. Vietos savivalda ir savivaldybės. Vietos savivaldos ir savivaldybių samprata. Vietos savivaldos įstatyminė bazė. Vietos savivaldos institucijos. Savivaldos principai. Savivaldybių funkcijos. Savivaldybių tarybų rinkimai. Jonavos rajono savivaldybė. Jonavos savivaldybės istorinė raida. Jonavos savivaldybės struktūra. Jonavos savivaldybės tarybos 2015 m. rinkimų rezultatų apžvalga. Jonavos savivaldybės nuveiktų ir planuojamų darbų pavyzdžiai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šis rašto darbas skirtas apžvelgti ar Jonavos rajono savivaldybė tinkamai atlieka savo darbą. Kokių yra imamasi priemonių, miesto gyventojų gyvenimo kokybei užtikrinti. Taip pat siekiama supažindinti su esminėmis sąvokomis, terminais, kurie aprėžia vietos savivaldos reikšmę ir jos pagrindines funkcijas.

savivaldos teisė laiduojama įstatymo numatytiems valstybės teritorijos administraciniams vienetams ir įgyvendinama per savivaldybių tarybas;

Savivaldybės taryba yra savivaldos teisę įgyvendinanti institucija. Ji sudaroma iš įstatymų nustatyta tvarka, demokratiškai išrinktų to miesto bendruomenės atstovų.

(LR Vietos savivaldos įstatymas 4str. dalis)

Savivaldybės tarybos nariai yra renkami ketveriems metams, daugiamandatėse rinkimų apygardose. Renkami visuotine bei lygia rinkimų teise ir slaptu balsavimu. 2015m. buvo renkamos naujos savivaldybių tarybos.

Jonava tapo jaunu miestu, kuriame viskas ir toliau jaunėja. Šiuo metu Jonavos savivaldybė įgyvendina tokius projektus kaip:

Taip pat nemažai projektų jau yra įgyvendinti. Centrinė miesto dalis yra pilnai rekonstruota, tiek gatvės, tiek gyvenamieji namai.

1. Jonavos rajono savivaldybė puikiai tvarkosi su įgaliotomis pareigomis. Miestas modernizuotas, pagrindinės gatvės yra sutvarkytos.

2. Pirmą kartą Jonavos rajono savivaldybės tarybos narių rinkimuose, dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus mieste, buvo renkami 25 tarybos nariai.

3. Pagrindinė ir svarbiausia veikla yra strateginio plano įgyvendinimas, skirtas gerinti ir užtikrinti Jonavos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

Apibendrinant, kaip asmuo rengęs šį darbą, bei gyvenantis Jonavos mieste, galiu teigti, kad Jonavos rajono savivaldybė savo darbą atlieka puikiai. Tiek taryba, tiek meras daro didelį darbą miesto labui.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1421 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Vietos savivalda ir savivaldybių tarybų rinkimai Jonavos savivaldybės atvejis
    10 - 4 balsai (-ų)
Vietos savivalda ir savivaldybių tarybų rinkimai Jonavos savivaldybės atvejis. (2016 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vietos-savivalda-ir-savivaldybiu-tarybu-rinkimai-jonavos-savivaldybes-atvejis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:34
×