Vietos savivalda


Vietos savivalda referatas. Savivaldybes sruktura rasto darbas. Vietos savivaldos teritorinis organizavimas. Lietuvos politinė sistema: sąranga ir raida. žilinskas. 2.vietos savivaldos sistema ir valdžios pasiskirstymas. Savivaldybės administracijos struktūra rašto darbas. Referatas vietos savivalda ir valdymas. Vietos savivaldybė referatas. Piliečiai ir vietos savivaldoje. Zilinskas g vietos savivalda.

Įvadas. Vietos savivaldos principai. Vietos savivaldos sistema ir teritorinis valdžios pasiskirstymas. Vietos savivaldos institucijos. Savivaldybės taryba. Savivaldybės meras. Savivaldybės administracija. Savivaldybių funkcijos. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas. Šio rašto darbo tikslas yra apžvelgti savivaldybės darbą, jos struktūrą ir funkcijas. Panagrinėti praėjusių savivaldybių rinkimų rezultatus panevėžio mieste.

Vietos savivalda – valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis pagal Lietuvos respublikos konstituciją ir įstatymus per administracinio vieneto nuolatinių gyventojų tiesiogiai išrinktų atstovų savivaldybės tarybą, bei jos sudarytą vykdomąją ir kitas institucijas. [1 Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymas, 2000, vilnius: Lietuvos respublikos seimo leidykla. ].

Lietuva – demokratinė valstybė ir mes tuo galime didžiuotis. Demokratija įtraukia piliečius į valdymo procesą bei sprendimų priėmimą. Savivalda yra suvokiama kaip sistema, kur žmonės patys sprendžia bendrus reikalus ir iškilusias problemas, vadovaujasi savais interesais, viską įgyvendina bendromis pajėgomis, nepasitelkdami aukštesnės valdžios. Piliečiai įsilieja į bendruomenės valdymą tiesiogiai ir per rinktus atstovus. Teisė laisvai ir savarankiškai veikti reiškia savivaldybių institucijų teisę priimti sprendimus pagal konstituciją ir įstatymus. [2 žilinskas g. , ,,vietos savivalda žr. : algis krupavičius, Lietuvos politinė sistema: sąranga ir raida, Kaunas: poligrafija ir informatika, 2004, p. ] šią teisę realizuoja patys savivaldybės gyventojai per išsirinktą savivaldybės tarybą ir jos sudarytas vykdomąsias institucijas.

Kad ir kaip mes norėtume, vietos savivaldos teisė irgi nėra absoliuti. Pagrindinis apribojimas – tai, kad vietos savivalda negali kištis į valstybės valdžios kompetenciją, sprendžiant vidaus arba išorinio (kariuomenė, diplomatija) suvereniteto klausimus, kurie ir lieka centralizuoti.

šio rašto darbo tikslas yra apžvelgti savivaldybės darbą, jos struktūrą ir funkcijas. Čia pateikta truputivietos savivalda grindžiama devyniais pagrindiniais principais: 1) atsakomybė rinkėjams (savivaldybės nariai yra atsakingi ir atskaitingi rinkėjams); 2) gyventojų dalyvavimas tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus (gyventojai gali tiesiogiai dalyvauti rengiant sprendimų projektus, organizuojant apklausas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3283 žodžiai)
  • Vietos savivalda
    10 - 1 balsai (-ų)
Vietos savivalda. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vietos-savivalda.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo