Vikingai – pirkliai ir užkariautojai


Apsaugok viešpatie nuo normanu rūstybes. Vikungai pirkliai irnuzkariautojai. Vikingai - pirkliai ir uzkariautojai.

Vikingai – pirkliai ir užkariautojai. Vikingas. Vikingai – danų, norvegų, švedų protėviai. Pagonys normanai. Nuožmūs plėšikai. Drakarai. Vikingai ir baltai. Informacija iš interneto. Vikingai. Vikingų amžius. Vikingų laivai. Vikingai ir baltų gentys. Vikingų šeimos. Šaltiniai.

Apie 200 metų Europos gyventojai kentėjo nuo danų, norvegų ir švedų protėvių – vikingų – antpuolių. Žmonės tikėjo, kad normanų pasirodymas yra Dievo bausmė, abejingųjų krikščionių tikėjimui perspėjimas. Šiurpino vien ištartas užpuolikų vardas. Bažnyčiose melstasi: ,,Apsaugok, Viešpatie, nuo normanų rūstybės”.

Ilgai pagonys normanai gyveno taikiai: dirbo žemę, augino gyvulius, žvejojo, vertėsi amatais ir prekyba, puikiai išmanė jūreivystę.

VIII a. suklestėjus žemdirbystei, sparčiai išaugo Skandinavijos gyventojų skaičius. Dirbamosios žemės ėmė trūkti. Tai vertė žmones pragyvenimo šaltinių ieškoti svetur. Dalis jaunų vyrų, suvilioti pasakojimų apie turtingas šalis, paliko namus ir leidosi į tolimas keliones plėšikauti, prekiauti, parsisamdyti kariais arba ieškoti nuotykių.

Į plėšikiškus žygius vikingai dažniausiai plaukė jūreivystei tinkamiausiu metų laiku – vasarą. Krantą jie pasiekdavo dar neprašvitus, sutemus arba pakilus rūkui, todėl aukas užklupdavo netikėtai: grobė gyvulius, maistą, iš bažnyčių, vienuolynų plėšė auksą bei sidabrą, į nelaisvę paimtus žmones vertė vergais.

Ilgainiui vikingai liovėsi beatodairiškai plėšikauti. Užpultus kraštus jie palikdavo ramybėje tik gavę išpirką – duoklę. Laisvose ir užkariautose vietose vikingai kūrė įtvirtintas karines stovyklas ir gyvenvietes – kolonijas. Čia jie kėlėsi gyventi kartu su šeimomis.

Dalis gyvenviečių tapo dideliais prekių mainų centrais. Vikingų pirkliai pardavinėjo vergus, gintarą, kailius, odas, ginklus bei kitas prekes, kurias patys arba svetimšaliai sausumos ir jūrų keliais atgabendavo iš tolimiausių kraštų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 150 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (600 žodžiai)
  • Gimnastas
  • Vikingai – pirkliai ir užkariautojai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vikingai – pirkliai ir užkariautojai. (2014 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vikingai--pirkliai-ir-uzkariautojai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:41
×