Vikingai - pirkliai ir užkariautojai


Vikingai- pirkliai ir užkariautojai. Vikingų etimologija. Apsaugok, Viešpatie, nuo normanų rūstybės’’. Nuožmūs plešikai. Vikingų karo laivai. Apsukrūs pirkliai ir naujų žemių atradėjai. Vikingai ir baltai. Sąvokos. Vikingų kelionės ir užkariavimai.

793m. Prie vienuolyno Anglijoje priplaukę laivai nuleido bures, ginkluoti vyrai išlipo į krantą. Pasak metraštininko, plėšikai puolė vienuolius lyg vilkų ruja. Mosuodami kalavijais, baisiai klykdami jie lakstė po vienuolyną, žudė ir luošino niekuo dėtus žmones. Po šio pirmojo puolimo apie 200metų Europos gyventojai kentėjo nuo danų, norvegų ir švedų protėvių : vikingų- antpuolio.

Į plėšikiškus žygius vikingai dažniausiai plaukė jūreivystei tinkamiausiu metų laiku- vasarą. Vikingai puldavo netikėtai, jie grobdavo: gyvulius, maistą, iš bažnyčių, iš vienuolynų plėšė auksą bei sidabrą, į nelaisvę paimtus žmones vertė vergais. Geriausi to meto Europos ginklais apsirūpinusios vikingų kariaunoms vadovavo patyrę karo vadai- konungai-. Kariai jiems davė ištikimybės priesaiką. Vikingai tikėjo, kad žuvusieji mūšyje paklius į karių rojų –Valhatą,.

Plokščiadugniai vikingų irkliniai burlaiviai- drakarai- buvo greiti ir manevringi karo laivai. Drakarų priekį puošė drakono galva. Vikingai manė kad ta drakono galva įbaugina žmonės ir juos saugo nuo pyktųjų dvasių. Grįždami į savo šalį jie nuimdavo nuo laivo drakono galvą ir nusukdavo i kitą puse nuo savųjų žmonių, kad neišgasdintų savųjų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 227 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (534 žodžiai)
  • Raminta
  • Vikingai - pirkliai ir užkariautojai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vikingai - pirkliai ir užkariautojai. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vikingai-pirkliai-ir-uzkariautojai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:02
×