Viljamas Šekspyras - Hamletas (atpasakojimas)


Veiksmas. 1 scena. Veiksmas. 1scena.


Polonijus siunčia Reinaldą i Paryžių ištirti jo sūnų. Reinaldui išėjus įeina Ofelija. Papasakojo, kas nutiko su Hamletu, Polonijus pamano, kad šis išprotėjo iš meilės Ofelijai. Polonijus su Ofelija išeina pas karalių Klaudijų. Scenos pabaiga.

Iš pradžių karalius ir karalienė bando išsiaiškinti, kodėl Hamletas išprotėjo, pasikvietė Rozenkrancą ir Gildensterną, pabūti su Hamletu, gal įsiaiškins, kodėl jis išprotėjo. Tada atėjo Polonijus ir pasakė, kodėl Hamletas iš tikrųjų išprotėjo (paskaitė jo laišką Ofelijai), karalius ir karalienė patiki Polonijaus žodžiais ir šis išeina. Nueina pas Hamletą, šis jį palaiko žuvininku ir kalba nesąmoningai su juo. Jiems besikalbant įeina Rozenkancas su Gildensternu. Šie pakeičia Polonijų ir ima kalbėti su Hamletu. Šiuos jis jau atpažįsta ir šnekasi truputį normaliau. Kalba, kad pasaulis, tai kalėjimas. Vienas didelis kalėjimas. Besišnekant grįžta Polonijus. Praneša, kad atvyko aktoriai. Geriausi pasaulyje. Hamletas Polonijų vėl laiko kitu asmeniu, po to sutinka aktorius. Paprašo monologo ir jų. Gauna, taip sugalvoja planą, kad karalius išsiduotų ką iš tikrųjų esą padaręs. Scenos ir veiksmo pabaiga.

Visi toliau aiškinasi, kas yra Hamletui, mato, kad jis yra sutrikęs, bet kai mėgina prie jo kas prieiti pasikalbėti, šis atstumia ir gudriai nesileidžia į kalbas. Tačiau nudžiugo, kai sužino, kad atvyksta aktoriai pas jį.

  • Lietuvių kalba Aprašymas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Elvinas
  • Viljamas Šekspyras - Hamletas (atpasakojimas)
    10 - 4 balsai (-ų)
Viljamas Šekspyras - Hamletas (atpasakojimas). (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljamas-sekspyras-hamletas-atpasakojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:57
×