Viljamas šekspyras Karalius Lyras esė


Karalius lyras aprasymas. Karalius lyras santrauka. Karalius lyras pdf. Karalius lyras siuzetas. Karalius lyras analize. Karalius lyras istrauka. Karaliaus lyro aprasymas. Sekspyras karalius lyras santrauka. Karalius lyras sekspyras. Sekspyras karalius lyras aprasymas.

Viljamas šekspyras „Karalius Lyras“.

Britanijos karalius, vardu Lyras, nusprendė atiduoti žemes ir turtą savo 3 dukroms. Deja, pamanęs, kad viena iš dukrų jo nemyli, nusprendė turtą padalinti Reganai ir Gonerilei, o Kordeliją, savo trečiąją dukrą, jis paliko be nieko. Kadangi Kordeliją buvo įsimylėjas prancūzijos princas, jis parsivežė Kordeliją į savo šalį. Karalius Lyras sau pasiliko 100 riterių, ir apsigyveno pas Gonerilę. Gonerilei tai nepatiko, nes Lyras su savo kariais negerbė jos tarnų, bei nenorėjo paklusti dukros valiai ir prašymams. Lyrui palikus Gonerilės namus, Gonerilė susitarė su Regana susitikti grafo Glosterio dvare ir nuspręsti, kaip sutramdyti senąjį tėvą. Tuo metu Lyras nukeliavęs pas Reganą, namuose jos nerado. Todėl nuvyko į Glosterio dvarą. Glosteris turėjo 2 įpėdinius- Edgarą ir Edmundą (šis buvo netikras sūnus). Edmundas sukiršino Glosterį su Edgaru, nes norėjo valdžios. Edgaras pabėgo iš dvaro, ir elgetavo, apsimesdamas bepročiu. Atvykus į dvarą Reganai, Gonerilei ir Lyrui, kilo konfliktas. Lyras palieka Glosterio namus vidury nakties, kai aplinkui nėra gyvos dvasios (išskyrus keleta karių, juokdarį ir kentą). Audros metu, karalius su juokdariu ir ištikimuoju pavaldiniu Kentu susiranda pašiūrę.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (752 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Viljamas šekspyras Karalius Lyras esė
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Viljamas šekspyras Karalius Lyras esė. (2012 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljamas-sekspyras-karalius-lyras-ese.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:11
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo