Viljamas Šekspyras Makbetas


Makbetas siuzetas. Makbetas vikipedija. Makbetas santrauka. Makbeto siuzetas. Makbetas šekspyras. Sekspyro makbetas. Makbetas istrauka. Makbetas aprasymas. Makbetas wiki. Kodoro tanas.

Viljamas Šekspyras ,,Makbetas“. Kūrinio atpasakojimas. Kūrinio temos. Kūrinio problemos. Pagrindiniai veikėjai. Kūrinio idėja. Aforistiniai posakiai. Kūrinio aktualumas. Ko iš kūrinio gali pasimokyti šiuolaikinis žmogus. Kūrinio apibendrinimas. Kūrinio vizualizacija.

Laumės Makbetui išpranašauja, kad jis taps Kodoro tanu, o vėliau ir karaliumi. Bankui išpranašauja, kad jo vaikai gaus karūną po Makbeto mirties. Makbetas kartu su žmona nužudo karalių Dunkaną. Dunkano vaikai- Donalbeinas ir Malkolmas- apkaltinami žmogžudyste, nes sužinoję apie tėvo mirtį, jie iškart pabėgo. Makbetas, tapęs karaliumi, liepia žmogžudžiams nužudyti Banką ir jo sūnų Fliensą, tačiau Fliensas spėja pabėgti. Dėl Makduffo išdavystės žmogžudžiai, Makbeto įsakyti, nužudo jo žmoną, vaikus ir tarnus. Antrąjį kartą laumės išpranašauja Makbetui, kad jis saugotųsi Makduffo bei kad jis valdys karalystę tol, kol nesukils Birnamo giria prie Dunsinano. Kai Anglija davė Malkolmui 10000 karių, jis sukilo prieš Makbetą Birnamo girioje, o apsupus pilį, valdovo pavaldiniai perėjo jų pusėn. Makduffas nužudė Makbetą ir Malkolmas tapo Škotijos karaliumi.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (749 žodžiai)
  • Viljamas Šekspyras Makbetas
    10 - 3 balsai (-ų)
Viljamas Šekspyras Makbetas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljamas-sekspyras-makbetas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:24
×