Viljamas Šekspyras Sonetai skaidrės


Šekspyro sonetai skaidrės. 132 sonetas.

Viljamas Šekspyras. Sonetai. Viljamas Šekspyras (1564-1616). Kūrybos bruožai. Šekspyro sonetai. Šekspyro sonetų temos. Sonetas. Klausimai. Atsakymai. Sonetas. Klausimai. Atsakymai. Sonetas. Klausimai. Atsakymai. Sonetas. Klausimai. Atsakymai. Namų darbas. 116 sonetas. 132 sonetas. 154 sonetas.

Paruošė lietuvių kalbos mokytojai Vilija Mataitė (Kauno VDU „Rasos“ gimnazija) ir Mindaugas Grigaitis (Kauno Senamiesčio progimnazija).

Kita svarbi tema – grožis ir meilė. Jo įsitikinimu, grožis žmogui yra duotas gamtos, bet jį pajusti galima tik mylint. Sukuria naują, renesansui nebūdingą moters paveikslą. Renesanso autoriai idealizavo meilę, ją laikė aukščiausia buvimo forma. Šekspyras pirmasis atskyrė meilės jausmą nuo jos objekto. Sonetuose dažnai kalbama apie tamsiąją damą.

Kokios dvi temos susipina į visumą šiame sonete? Ką reiškia jau antrame sonete pasikartojanti celės metafora? Apibūdinkite paskutiniame posmelyje kuriamą kontrastą.

Kokios dvi temos susipina į visumą šiame sonete? Žavėjimosi grožiu ir kūrybos: kūryba yra neatsiejama nuo grožio, bet grožis yra klastingas, nes jis vilioja, bet gali palikti ir tuštumą, nesuteikti dvasinio pasitenkinimo. Sonetas ir kuriamas lyriniam subjektui blaškantis tarp noro kurti ir baimės, kad įkvepianti grožis gali virsti kančia. 2. Ką reiškia jau antrame sonete pasikartojanti celės metafora? Reiškia atskiro žmogaus gyvenimą: me esame izoliuoti savyje, tarsi uždaryti savyje, kai pajuntamas ryšys su kitu toje celėje tarsi nušvinta šviesa. 3. Apibūdinkite paskutiniame posmelyje kuriamą kontrastą. Kontrastuoja žmogaus keliamas įspūdis (AKYS) ir tai, kas tas žmogus iš tiesų yra (ŠIRDIS). Žiūrėdamas į akis lyrinis „aš“ jaučia trauką, žavisi, bet kartu supranta, kad jis nesugeba įveikti nežinomybės, kas už tų akių iš tiesų slypi.

  • MS PowerPoint 534 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1592 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Viljamas Šekspyras Sonetai skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viljamas Šekspyras Sonetai skaidrės. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljamas-sekspyras-sonetai-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 06:55
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo