Viljamo Goldingo knygos „Musių valdovas“ analizė


Vieta – negyvenama sala. Citata Vėliau įsitikinsim, tačiau man atrodo, kad čia negyvenama sala. Žmonės retai kada būna tokie, kokius juos įsivaizduojam. Jis tarsi pamatė šio gyvenimo nuobodumą, kur kiekvienas žingsnis – improvizacija, kur daug laiko prabėga, bežiūrint į savo kojas. Susirinkimas neturi virsti pramoga, o turi būti rimtas darbas. Mąstymas – didelis dalykas, duodąs rezultatus. Nuo visko yra vaistų, net ir nuo to, kas dedasi mūsų smegeninėje. Jei jau ko bijai, tai ir neapkenti, bet vis negali liautis apie jį galvojęs. Genialiausios mintys esti paprasčiausios.


Berniukai nusprendė, kad reikėtų išsirinkti vadą ir beveik vienbalsiais buvo nuspręsta, kad juo bus Ralfas, nors dėl tokio pasirinkimo buvo labai nepatenkintas Džekas. Pirmiausia naujas vadas nusprendė išsiaiškinti, ar čia tikrai yra sala, todėl jie su Džeku nuėjo į žvalgybą. Joje sutarė visai neblogai, nes abu buvo gana panašūs.(„Berniukų akys blizgėjo, lūpos buvo praviros, jie nesitvėrė džiaugsmu, mėgaudamiesi teise viską valdyti. Jie buvo laimingi – buvo draugai.“) Medžiotojais buvo paskirti Džeko choristai, tačiau kai visi prašneko apie maistą, jis pranešė, kad neišdrįso nužudyti šerno.(“Jie puikiausiai suprato, kodėl jis to nepadarė: pernelyg baisu matyti peilį smingant į gyvą kūną, regėti bėgantį kraują.“)

Kitą dieną visi ėmė kalbėti apie tai, kaip iš čia reikėtų išsigelbėti. Iš pat pradžių Ralfas sakė, kad iš čia juos išgelbės jo tėtis, tačiau berniukai suprato, kad tai tiesiog neįmanoma, nes jo tėtis nežinojo, jog jie čia yra įkalinti, tačiau įkvėpdami vieni kitiems optimizmo, berniukai skatino tikėti išsigelbėjimu.(„Nuo jo žodžių berniukų nuotaika pagerėjo, jie pasijuto saugūs. Jie pamilo Ralfą ir žiūrėjo į jį su pagarba. Nejučiom jie ėmė ploti, ir visa granito plokštuma aidėjo nuo jų plojimų. Ralfas paraudo, žvilgterėjęs padilbomis į Kriuksį, kuris plojo su neslepiamu susižavėjimu, ir kitoje pusėję sėdintį Džeką – kvailai besišypsantį ir rodantį, kad ir jis moka ploti.“) Berniukai nusprendė, kad geriausias būdas prisišaukti žmones – užsikurti laužą, kuris skleistų dūmus ir dieną, ir naktį. Visi kibo į darbą, o tam, kad galėtų uždegti laužą, pasinaudojo Kriuksio akiniais. Tačiau viskas degė atvira liepsna ir nebuvo jokių dūmų, todėl galima buvo sakyti, kad laužas neteikė jokios naudos ir tokį pastebėjimą pasakė Kriuksis. Visi ėmė jį pulti, tačiau jis turėjo teisę šnekėti.(„Mes jo akinius panaudojom. Taigi jis tokiu būdu prisidėjo.“) Berniukai po truputį darėsi nevaldomi, todėl Džekas paaiškino, kad jie turėtų išlaikyti savo tautos tradicijas ir nusiraminti.(„Mes anglai, o anglai visur kur geriausi. Vadinasi, turime elgtis, kaip pridera.“) Buvo nuspręsta, kad medžiokliai pasiskirstys į grupeles ir paeiliui prižiūrės laužą.(„Šis Džeko kilniadvasiškumas sukėlė plojimų audrą, o Džekas nusišypsojo visiems ir mostelėjo kiaukutu, kad nutiltų.“) Tačiau vaikinai nesuprato, kad toks didžiulis laužas gali sukelti gaisrą ir kai viskas ėmė liepsnoti, jie pagaliau suvokė, kad Kriuksis buvo teisus – laužas tikrai buvo per didelis.

Visiems reikėjo priprasti prie naujo gyvenimo, tačiau tai buvo gana sudėtinga, nors kasdienė rutina šiek tiek juos suartino ir leido suprasti, kad vieni be kitų jie tiesiog neišgyvens.(„...iš dalies todėl, kad pūsdavo Ralfas, o jis buvo užtektinai didelis ir artimas autoritetingam suaugusiųjų pasauliui...“) Džekas sugalvojo naują planą, kaip galėtų nudobti šerną.

  • Microsoft Word 124 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (4156 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • Viljamo Goldingo knygos „Musių valdovas“ analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Viljamo Goldingo knygos „Musių valdovas“ analizė. (2019 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljamo-goldingo-knygos-musiu-valdovas-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:08
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema