Viljemas Šekspyras


Viljamas Šekspyras. Kūriniai. Kūrybos periodai. Kūrybos apibendrinimas. Kodėl Šekspyro kūriniai vis dar populiarūs? Viljamas Šekspyras. Kas jis iš tiesų? Įdomu! (Jei tai vis dėlto Viljamas Šekspyras). Namas, kuriame gimė Viljamas Šekspyras (dabartinis vaizdas). Epitafija. Viljamo žmona Ana Hafvei. Londono „Gaublio” teatras, kuriame dirbo. Viljamas Šekspyras. Hipotezė pagal skaičius. Įdomu! (Jei tai vis dėlto Edvardas de Verė). Šaltiniai.

Pirmuoju kūrybos dešimtmečiu Šekspyras daugiausia rašė dramines kronikas ir komedijas. Nuo 1600 m. iki mirties - tragedijas ir dramas.

Šekspyrui esant gyvam, jis nebuvo laikomas rašytoju ir net pats nepretendavo juo būti. Ant jo tariamo kapo Stratfordo bažnyčios kieme akmens vardas neužrašytas, bet vėliau buvo pastatytas paminklas. Nėra jo ranka rašytų pjesių, ankstyvųjų juodraščių, kokių nors nepublikuotų veikalų.

Šekspyro tėvai, žmona ir vaikai buvo neraštingi. Gimė ir mirė balandžio 23 dieną. Būdamas 18 metų vedė Aną Hafvei ir nesulaukęs nė dvidešimt vienerių – jau turėjo 3 vaikus. Šekspyras buvo katalikas. Laikotarpis nuo 1585 m. iki 1592 m. - „prarastieji Šekspyro metai“.

1599 m. trupė, kurios dalimi buvo ir pats Viljamas, pasistatydino teatrą „Globe“. Šekspyro dramose nėra jokių įvykiu ar aplinkybių, kurias būtų galima aptikti jo biografijoje. Suskaičiuota, kad Šekspyro pjesėse savižudybės įvykdomos nelaimingus tryliką kartų. Dalis sonetų yra adresuoti vyrui, kiti -mylimajai ir dėl to manoma, jog autorius galėjo būti biseksualus.

Buvo manoma, kad aristokratui nedera rašyti poezijos, todėl jo vardo eilės ir pjesės nebuvo išleistos ilgą laiką. Apkaltino žmoną svetimavimu, atsisakė kartu gyventi, bet vėliau vis tiek grįžo pas ją.

  • MS PowerPoint 1230 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (612 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Viljemas Šekspyras
    10 - 2 balsai (-ų)
Viljemas Šekspyras. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/viljemas-sekspyras.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:40
×